pultuszczak

Facebook

Dwóch sterników po alkoholu

2022-06-14 8:00:02

Policjanci nie pobłażają bezmyślności

Słoneczna aura sprawia, że korzystających z uroków Narwi z każdym dniem przybywa. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają funkcjonariusze Policji w łączonych patrolach z Państwową Strażą Rybacką. Tylko w miniony weekend mundurowi zatrzymali dwóch sterników, którzy zdecydowali się pływać po rzece pod działaniem alkoholu.

Urlop, wypoczynek i beztroska – to podstawowe skojarzenia jakie przychodzą nam do głowy, gdy myślimy o najcieplejszej porze roku. Niestety, często dopiero w dalszej kolejności zastanawiamy się nad bezpieczeństwem, trzeźwością i odpowiedzialnością. A te skojarzenia powinny występować razem byśmy po powrocie do codziennych obowiązków mogli powiedzieć, że za nami „bezpieczny weekend”. Niestety w ostatnich dniach patrol wodny dwukrotnie interweniował wobec sterników, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę łodzi wędkarskich pod działaniem alkoholu. Pierwsza interwencja miała miejsce na szlaku żeglugowym w Kacicach. Wynik stanu trzeźwości 36-letniego mieszkańca Warszawy wyniósł 0,15 mg/l w wydychanym powietrzu. Kilka godzin później, na wysokości Pawłówka, funkcjonariusze zatrzymali kolejnego sternika, którego zachowanie wzbudziło ich podejrzenia, a urządzenie tylko to potwierdziło. 33-letni mieszkaniec pow. makowskiego miał promil alkoholu w organizmie. Mężczyźni nie unikną odpowiedzialności karnej.

Woda nie wybacza pomyłek. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają policjanci, jednak pamiętajmy, że to my sami w pierwszej kolejności odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo!

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…