pultuszczak

Facebook
Dwóch poszukiwanych zatrzymanych jednego dnia

2022-11-08 1:20:59

Jednym z zadań, które realizują policjanci w trakcie codziennej służby, jest zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ścigania. Zdarza się to podczas sprawdzania ich miejsca zamieszkania lub pobytu, ale także w trakcie kontroli drogowych oraz legitymowania osób, wobec których podejmowana jest interwencja. Tylko w poniedziałek policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie stawili się do zakładu karnego

Pierwszy z nich, 36- letni mieszkaniec Pułtuska, siedząc na przystanku dworca w centrum miasta, zwrócił na siebie uwagę policjantów prewencji swoim nerwowym zachowaniem. Funkcjonariusze postanowili podjąć wobec niego czynności legitymowania. W trakcie okazało się, że pułtuszczanin jest poszukiwany. Sąd Rejonowy w Wyszkowie, w związku z popełnionym przez 36-latka przestępstwem z art. 178 a kk (Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – dop. red.) , wydał za nim list gończy. Mężczyzna miał zasądzoną karę 3 miesięcy i 29 dni pozbawienia wolności.

Kolejnego poszukiwanego mężczyznę zatrzymał drugi patrol Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, kiedy to na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna prosząc o interwencję. Na miejsce udali się pułtuscy policjanci. W trakcie czynności okazało się, że zgłaszający ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku, w związku z popełnieniem wykroczenia z art. 124 kw (Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny – dop. red.). Za ten czyn zasądzona została mu kara w wymiarze 10 dni pozbawienia wolności.

Obaj poszukiwani zostali zatrzymali przez policjantów, jeszcze dziś będą przewiezieni do zakładów karnych.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *