pultuszczak

Facebook
Dwóch nietrzeźwych w jeden dzień

2021-12-10 10:38:02

Pułtuscy funkcjonariusze w miniony poniedziałek zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Za skrajne nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem

Pierwszego nietrzeźwego kierującego BMW w Pułtusku, kontrolowali policjanci z drogówki. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości 29-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego, mundurowi ustalili, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie.

Do drugiego zatrzymania doszło na terenie gminy Świercze w ręce dzielnicowych wpadł 70-latek. Badanie wykazało, że kierujący oplem był kompletnie pijany. Wynik to 1.5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają i apelują: prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, bądź po użyciu alkoholu lub innego środka odurzającego, to nie tylko naruszenie prawa, ale także skrajna nieodpowiedzialność, która może zakończyć się tragicznie.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *