pultuszczak

Facebook


Dwóch aresztowanych za niestosowanie się do nakazów sądowych

2018-06-07 9:32:14

1 i 5 czerwca, decyzją Sądu Rejonowego w Pułtusku, dwóch mężczyzn trafiło do aresztu śledczego na dwa miesiące. W obu przypadkach podejrzani nie stosowali się do wcześniej wydanych przez prokuratora zakazów

1 czerwca 2018 r. Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec 44 – letniego mieszkańca Pułtuska, podejrzanego o znęcanie się nad rodziną, areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. Surowszy środek zapobiegawczy został nałożony, gdyż mężczyzna nie stosował się do wcześniej wydanych przez prokuratora środków zapobiegawczych w postaci zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Natomiast w drugim przypadku, sąd pułtuski również zastosował dwa miesiące aresztu dla 24 – letniego mieszkańca Pułtuska, który nie stosował się do zakazu zbliżenia. Mężczyzna podejrzany jest o uporczywe nękanie (stalking) poprzez uciążliwe przesyłanie wiadomości sms, nachodzenie oraz kierowanie gróźb wobec byłej partnerki.
W obu przypadkach na podstawie zebranych dowodów przez policjantów prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt tymczasowy. Sędzia przychylił się do wniosku i jeszcze tego samego dnia, gdy została wydana decyzja, policjanci doprowadzili mężczyzn do aresztu śledczego.

mł.asp. Alicja Bobińska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *