pultuszczak

Facebook

Dwóch aresztowanych za niestosowanie się do nakazów sądowych

2018-06-07 9:32:14

1 i 5 czerwca, decyzją Sądu Rejonowego w Pułtusku, dwóch mężczyzn trafiło do aresztu śledczego na dwa miesiące. W obu przypadkach podejrzani nie stosowali się do wcześniej wydanych przez prokuratora zakazów

1 czerwca 2018 r. Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec 44 – letniego mieszkańca Pułtuska, podejrzanego o znęcanie się nad rodziną, areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. Surowszy środek zapobiegawczy został nałożony, gdyż mężczyzna nie stosował się do wcześniej wydanych przez prokuratora środków zapobiegawczych w postaci zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Natomiast w drugim przypadku, sąd pułtuski również zastosował dwa miesiące aresztu dla 24 – letniego mieszkańca Pułtuska, który nie stosował się do zakazu zbliżenia. Mężczyzna podejrzany jest o uporczywe nękanie (stalking) poprzez uciążliwe przesyłanie wiadomości sms, nachodzenie oraz kierowanie gróźb wobec byłej partnerki.
W obu przypadkach na podstawie zebranych dowodów przez policjantów prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt tymczasowy. Sędzia przychylił się do wniosku i jeszcze tego samego dnia, gdy została wydana decyzja, policjanci doprowadzili mężczyzn do aresztu śledczego.

mł.asp. Alicja Bobińska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…