pultuszczak

Facebook


Dwie ofiary śmiertelne

2015-11-03 10:52:34

Śmiertelne potrącenie pieszego w Pniewie

W sobotę, 24 października, w Pniewie, 35-latka kierująca samochodem potrąciła będącego na przejściu dla pieszych 91-letniego mężczyznę. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na drodze relacji Pułtusk – Wyszków. Kierująca była trzeźwa.
W sobotę, kilkanaście minut po godzinie 18, dyżurny pułtuskiej policji odebrał zgłoszenie o potrąceniu pieszego. Bezzwłocznie na miejsce zostali skierowani policjanci oraz wezwano pogotowie ratunkowe. Mimo udzielonej pomocy, mężczyzna zmarł.
Funkcjonariusze badają szczegółowe przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Śmiertelne potrącenie pieszego w Kleszewie

W środę, 21 października, na drodze Pułtusk-Ostrołęka, doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Pułtuska policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Do tragedii doszło około godziny 6.00, w miejscowości Kleszewo. Kierujący pojazdem marki Opel Astra uderzył w idącego jezdnią młodego mężczyznę. W wyniku tego zdarzenia mieszkaniec Ostrołęki zginął na miejscu.
Ze wstępnych ustaleń na miejscu wypadku wynika, że pieszy nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. W chwili obecnej wyjaśniane są wszystkie okoliczności zdarzenia.
Policja przypomina, że okres jesienno-zimowy to bardzo często padający deszcz, gęste mgły, które powodują ograniczoną widoczność na drogach. Dlatego ważnym jest to aby każdy pieszy miał założony element odblaskowy, to sprawia , że kierowca widzi go z odległości blisko 150 metrów i ma czas na prawidłową reakcję za kierownicą.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *