pultuszczak

Facebook

Dwa zatrzymane prawa jazdy

2022-09-14 8:20:10

Kolejni kierowcy, za jazdę z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym, stracili uprawnienia na trzy miesiące. Policja przypomina o konsekwencjach bezmyślnej, brawurowej jazdy.

Łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Większości zdarzeń drogowych można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych. Niestety, na naszych drogach nie brakuje wielbicieli szybkiej jazdy, nie liczących się z konsekwencjami swojego zachowania. W ostatnich dniach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali dwukrotnie wobec kierujących, którzy rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym – kierowcy jechali z prędkością ponad 100 km/h w miejscach, gdzie prędkość dopuszczalna wynosi
50 km/h.

Pamiętajmy, że wykroczenie polegające na rażącym przekroczeniu prędkości to nie tylko konsekwencje finansowe ale przede wszystkim narażanie siebie na oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo doprowadzenia do zdarzenia drogowego, a być może w konsekwencji utrata zdrowia czy nawet życia niewinnych ludzi.

Priorytetem policji jest bezpieczeństwo, dlatego apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów, zachowanie ostrożności i rozsądku na drogach!

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…