pultuszczak

Facebook


Dwa wypadki w jeden dzień

2016-08-18 3:03:31

Jedna osoba nie żyje, pięć trafiło do szpitala – to skutki dwóch poważnych wypadków do jakich doszło
17 sierpnia na terenie powiatu pułtuskiego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną zdarzeń w obu przypadkach było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Do pierwszego tragicznego zdarzenia, doszło ok. godz. 15.30 w miejscowości Kleszewo. Na skrzyżowaniu dróg krajowych 57 i 61 zderzyły się czołowo dwa pojazdy. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący ciężarówką Scania, skręcając w drogę na Maków Mazowiecki (droga K57), nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka (od strony Ostrołęki) Fordowi. W wyniku wypadku, jeden z pasażerów samochodu osobowego, 74 – letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego zmarł na miejscu. Inne osoby podróżujące Fordem tj. 34 – letni kierowca, 35 – letnia kobieta i 11 – letni chłopiec, zostali przewiezieni do okolicznych szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 30 – letni kierujący ciężarówką został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.
Do drugiego zdarzenia doszło po godz. 18.30, na skrzyżowaniu ulic Białowiejskiej i Wyszyńskiego w Pułtusku. 38 – letni kierujący Renault Scenic, jadąc ulicą Wyszyńskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającej się Toyocie. W wyniku bocznego uderzenia, Toyota przemieściła się na drugi pas ruchu i zderzyła z nadjeżdżającym Fordem Focusem. Kierowca i pasażerka Toyoty Yaris z podejrzeniem urazów kręgosłupa zostali przewiezieni do szpitala. Inni uczestnicy zdarzenia drogowego nie odnieśli poważnych obrażeń.
Policjanci z Pułtuska ustalają wszystkie okoliczności i przyczyny wczorajszych wypadków.
sierz.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk
DSC_0492

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Komentarze

1 komentarz

  1. SX_ odpowiedz

    Wyrazy współczucia dla poszkodowanych.

    Serdecznie dziękujemy rządzącym za brak obwodnicy Pułtuska w planach na kolejne dziesięciolecia. Nie za brak jakiegoś tam leputania przez Aleję Tysiąclecia ale właśnie za taką jaką ma Serock z bezkolizyjnymi wjazdami i zjazdami. Można było ? – można. Ale wszyscy mieli to w głębokim poważaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *