pultuszczak

Facebook

Dwa pierwsze przypadki koronawirusa w powiecie pułtuskim

2020-03-28 6:51:06

Najnowszy komunikat Sanepidu z godziny 18. Zakażone to dwie kobiety po pięćdziesiątce, mieszkanki powiatu pułtuskiego

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pułtusku z dnia 28.03.2020r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 18.00 w dniu 28.03.2020r.

Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 104/ 6
Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 98/0
Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1/1
Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 2/ 2
liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0 / 0
liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0
Pierwsze dwa potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19 w powiecie pułtuskim dotyczą osób dorosłych (2 kobiety , wiek 50+) mieszkanki powiatu pułtuskiego.

Stan obu kobiet dobry, jedna przebywa w domu – izolacja domowa, druga jest hospitalizowana w Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…