pultuszczak
Drużyna „TRAMP” niepokonana

2023-10-03 8:29:02

W dniach 26 – 30 września, Grupa „TRAMP” wywodząca się z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku brała udział w XXX Jubileuszowym Ogólnopolskim Rajdzie Górskim Służb Mundurowych resortu spraw wewnętrznych „Zakopane 2023”. Zawodnicy, broniąc tytułu z ubiegłego roku, zajęli zaszczytne pierwsze miejsce.

W Rajdzie uczestniczyło 200 osób – funkcjonariusze i pracownicy cywilni Policji, Straży Granicznej wraz z rodzinami, resortowi związkowcy oraz emeryci i renciści, spośród których utworzono 16 rywalizujących ze sobą drużyn pieszych.
Nad sprawnym przebiegiem Rajdu czuwał Komitet Organizacyjny.
Od środy do piątku drużyny wędrowały po tatrzańskich trasach. Między innymi zdobywając Rysy, Kasprowy Wierch i Granaty.
W czwartek – w tzw. dzień wewnętrzny – uczestnicy Rajdu brali udział w konkursie strzelania z broni krótkiej i broni długiej, konkursie piosenki rajdowej oraz sprawdzianie z wiadomości o terenie. Do poszczególnych konkurencji z drużyn typowano jednego zawodnika.
Grupę „TRAMP” wywodzącą się z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku reprezentowali czynni funkcjonariusze, emeryci i rodzina. To właśnie połączenie młodości z doświadczeniem pozwoliło naszym zawodnikom zgromadzić najwyższą liczbę punktów.
W konkurencji z wiedzy o terenie I miejsce zajął kolega Ryszard Myszor – emerytowany funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.
Podtrzymując sukces z ubiegłego roku, drużyna „TRAMP” zdobyła 1 miejsce i Puchar Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, Puchar Przewodniczącego ZW NSZZP woj. pomorskiego oraz zatrzymała statuetkę „Harnasia”.
Gratulujemy!

Autor: kom. Milena Kopczyńska

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *