pultuszczak

Facebook


Druga runda w PALS

2017-03-08 11:06:57

Pod długiej przerwie, w niedzielę 5 marca, w hali sportowej Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Pułtusku została rozegrana pierwsza kolejka drugiej rundy Pułtuskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki o Mistrzostwo Ziemi Pułtuskiej w sezonie 2016/17

W pierwszym meczu zagrały drużyny: Iskra Pułtusk z zespołem Piękne i Bestie (grupa druga tabeli). Pojedynek zakończył się łatwym zwycięstwem Iskry 2-0 (13,10).
Drugi mecz zaplanowany na ten dzień pomiędzy drużynami CzarPoll i Bomb Squad (grupa pierwsza tabeli) wróżył dobre widowisko. I tak było. Bardzo dobra, wyrównana gra obu drużyn od pierwszego seta. Walka o każdy punkt po obu stronach siatki do stanu 17-17. Po serii błędów zawodników Bomb Squadu, CzarPoll odjechała na kilka punktów i wygrała seta do 22. Drugi set i odwrotna sytuacja. To drużyna Bomb Sqadu kontrolowała przebieg seta i wygrała do 14. Myślę, że Panowie z drużyny CzarPoll nieco się zaskoczyli dobrą, zdecydowaną grą swych przeciwników. Trzeci set (ti break) – emocje zaczęły się na dobre. Bardzo wyrównana walka o każdy punkt. Mimo naprawdę dobrej gry drużyny CzarPollu, to drużyna Bomb Sqadu wygrała seta do 15 i cały mecz 2-1. Ważny sukces na drodze po Mistrzostwo w PALS! W zwycięskiej drużynie zagrali: Mateusz Chmielewski, Mateusz Kucharczyk, Kamil Piwowarczyk, Łukasz Dyga, Ireneusz Tomczyk, Łukasz Wiesiołek. Gratulacje.
W trzecim meczu tego wieczoru zagrały drużyny X-Volley Karniewo i GOLĄDKOWO. Bardzo ważny mecz dla obu ekip zapowiadał się emocjonująco. I rzeczywiście, można było zobaczyć dobre widowisko sportowe, obfitujące w ataki, obrony, bloki, siatkówkę na wysokim poziomie. W pierwszym jak i drugim secie (18-18)(20-20) bardzo wyrównana walka o każdy punkt świadczy o zaciętym starciu. Mimo naprawdę dobrej gry GOLĄDKOWA, to drużyna z Karniewa wygrała pierwszego seta do 22, a drugiego do 20 i cały mecz 2-0.
Oba mecze dostarczyły kibicom wiele siatkarskich wrażeń. Takie pojedynki ogląda się z radością !
Druga kolejka 2. rundy PALS odbędzie się w niedzielę 12.03.2017r. i zagrają:
1600 – FML Pułtusk – ISKRA Pułtusk
1700 – Bomb Squad – GOLĄDKOWO
1800 – CzarPoll – X – Volley Karniewo
Wszystkich sympatyków siatkówki serdecznie zapraszamy. Wejście do hali sportowej Publicznego Gimnazjum Nr 1 od strony parkingu.

MOSiR
Janusz Pawlak
tabela

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *