pultuszczak

Facebook
Dozór za znęcanie się nad rodziną

2023-04-06 9:17:30

32-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną. Wobec niego został zastosowany zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz nakaz opuszczenia zajmowanego lokalu. To efekt prowadzonego przez pułtuskich policjantów postępowania dotyczącego przyjętego zawiadomienia o znęcaniu się fizycznym i psychicznym nad najbliższymi. Przemoc domowa jest przestępstwem ściąganym z urzędu, a za taki czyn może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę pułtuscy policjanci zostali wezwani na interwencje związaną z przemocą domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej. Mężczyzna był agresywny, stosował przemoc fizyczną i psychiczną, popychał i uderzał osoby z którymi zamieszkiwał i dlatego mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawcy przemocy domowej. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mundurowi ustalili, że 32-latek od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad najbliższymi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Prokurator zastosował wobec 32-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, agresor musi także opuścić zajmowany lokal. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Ważne jest, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swoich problemach. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policję. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *