pultuszczak

Facebook
Dotkliwa kara za przechodzenie na czerwonym świetle

2022-10-19 10:01:13

Piraci drogowi, zarówno kierowcy jak też piesi, muszą się liczyć z dotkliwymi karami finansowymi. Wysokość mandatów uzależniona jest od zagrożenia spowodowanego na drodze. Wprowadzone zmiany mają przede wszystkim wpłynąć na wyobraźnię kierujących i pieszych, spowodować, by na drogach było bezpieczniej

O zmianach w przepisach i wysokich karach za niektóre przewinienia zapomniał mieszkaniec powiatu pułtuskiego, który kilka dni temu na terenie gminy Świercze stracił cierpliwość i omijając zamknięte szlabany oraz ignorując czerwone światło sygnalizatora, przeszedł przez torowisko. Świadkami tego byli policjanci Posterunku Policji w Świerczach, którzy w oznakowanym radiowozie stali w pobliżu przejazdu kolejowego. Niestosowanie się do obowiązujących przepisów kosztowało 45-latka 2000 złotych.

Informujemy, że zarówno przejście jak i jazda pojazdem przez przejazd kolejowy jest dozwolona dopiero po całkowitym otwarciu rogatek oraz po zakończeniu wyświetlania przez sygnalizator świetlny czerwonego światła. Pamiętajmy, że lekkomyślne zachowanie w pobliżu przejazdu kolejowego może kosztować nas życie, bez względu na to, czy jesteśmy pieszymi czy poruszamy się samochodem bądź rowerem.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *