pultuszczak
Dopiero zrobili a już zniszczyli

2023-10-25 2:00:49

Niespełna dwa tygodnie temu odbył się techniczny odbiór placu zabaw na Przystani Miejskiej przy ul. Solnej w Pułtusku, a już w zeszły weekend jedna z atrakcji została zdewastowana. Informuje o tym Urząd Miejski, apelując po raz kolejny o przyłączenie się mieszkańców do apelu.

Szanujmy nasze miasto, pracę samorządu, wspólnotowe dobra i pieniądze! Nie niszczmy i nie pozwólmy niszczyć. Jeśli widzimy, że ktoś dopuszcza się takiego czy innego aktu chuligaństwa, pamiętajmy, że mamy prawny obowiązek niezwłocznego poinformowania o tym odpowiednich służb – Policji lub Straży Miejskiej. Nasza szybka reakcja i interwencja zwiększą szanse na zminimalizowanie każdego aktu wandalizmu.

Należy też pamiętać, że ani Policja, ani Straż Miejska nie są w stanie być wszędzie i całodobowo pilnować każdego budynku, ulicy i chodnika. Nie wszystko też zarejestrują kamery monitoringu. Dlatego niezbędna jest odpowiedzialna pomoc ze strony mieszkańców. Wykażmy solidarny brak przyzwolenia dla aktów niszczycielstwa, które powinny spotykać się ze zdecydowanym potępieniem. Należy również pamiętać, że milczenie w takich sytuacjach oznacza akceptację zła.
źródło: pultusk.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *