pultuszczak

Facebook

Domki drewniane – zdrowy wypoczynek

2020-03-25 12:46:11
Drewniane domki jako miejsce letniego wypoczynku zyskują na popularności. Dziś kojarzą się już nie tylko z górskim krajobrazem, ale są spotykane także w innych miejscach. Zainteresowanie nimi rośnie także w związku ze zwiększaniem się świadomości ekologicznej Polaków. Jakie zalety posiadają takie domki? Między innymi na to pytanie odpowiada w rozmowie z nami ekspert, Przemysław Balcewicz – dyrektor firmy Eko Architektura, będącej jednym z liderów rynku produkcji drewnianych domków w Polsce.

 

Domki drewniane a ekologia

– Proszę powiedzieć, z czego wynika rosnące zainteresowanie domkami drewnianymi w naszym kraju?

– Myślę, że jest kilka powodów, dla których coraz więcej osób przekonuje się do zalet takich domków. Dziś ludzie w coraz większym stopniu starają się łączyć wygodę wypoczynku z ochroną środowiska naturalnego. Ten aspekt staje się społecznie coraz bardziej istotny. A tak się składa, że właśnie domki drewniane spełniają wszelkie ekologiczne wymagania, dzięki którym możemy chronić przyrodę wokół nas. Chodzi nie tylko o to, że drewno jest surowcem odnawialnym, ale także o fakt, że cały proces produkcji domku wymaga relatywnie niewielkich nakładów energetycznych. Począwszy od samego pozyskania surowca do samego montażu takiego domku. Dodatkowo zupełnie nie jest potrzebne wykończenie ścian wewnątrz. Można do tego dodać, że takie domki są przyjazne nie tylko dla przyrody, ale także dla zdrowia ludzi, którzy w nich przebywają.

Drewno wspiera zdrowie

– A w jaki sposób wpływają pozytywnie na zdrowie?

– Można tu wymienić kilka ich zalet dla zdrowia. Skupmy się na takich podstawowych:

  • naturalny kolor drewna ma kojący i uspokajający wpływ na ludzi. Tym samym pozwala złagodzić stres i poprawić działanie układu nerwowego, więc jest znakomitym otoczeniem, w którym warto wypoczywać,
  • nasza firma produkuje domki z drzew iglastych, w których pozostaje żywica, a w niej z kolei zawarte są olejki eteryczne, pozwalające w naturalny sposób oczyszczać drogi oddechowe,
  • domki drewniane zapewniają możliwość utrzymania właściwej wilgotności powietrza wewnątrz. Gdy wilgoci w powietrzu jest zbyt dużo, drewno ją pochłania, a gdy jej poziom spada, oddaje, by regulować stan powietrza. Czegoś takiego nie zapewniają budynki murowane.

Domki drewniane coraz większe

– No dobrze, ale czy taki drewniany domek nie jest za mały, by odpowiednio w nim wypocząć?

– Domki, które my oferujemy mają bardzo różne powierzchnie. Zapewniam, że są i takie o bardzo dużej przestrzeni wewnątrz, przekraczającej 100 m². W naszej ofercie największy domek letniskowy ma powierzchnię 165 m², jest piętrowy i z dużym tarasem. W takim przypadku tak naprawdę mówimy o sporym domu z 5 pomieszczeniami, który jest świetnie przystosowany do potrzeb nawet dużej rodziny. Jest zresztą sporo takich większych domków, które pozwalają naprawdę poczuć komfort wypoczynku i znaleźć dla siebie dużo miejsca wewnątrz. Do tego ich konstrukcja jest taka, że zapewnia bardzo szerokie pole do popisu przy planowaniu układu pomieszczeń, więc nie ma obaw, że okażą się dla kogoś zbyt małe.

Wysoka jakość domów z drewna

– A jak wygląda kwestia jakości wykonania takich drewnianych domków?

– W naszej firmie Eko Architektura mamy taką zasadę “Zestaw premium jest standardem”, bo do tego zobowiązuje nas pozycja lidera na rynku. Oznacza to, że do każdego wykonania podchodzimy z dbałością o wszystkie szczegóły. Dziś na pewno domki drewniane spełniają wysokie standardy wytrzymałości. Stosujemy między innymi hydroizolację na fundament, zestawy deski podłogowej i listy przypodłogowej, materiały uszczelniające czy pokrycie dachu papą bitumiczną. Dzięki temu domki są nie tylko wygodne, ale także ciepłe i wytrzymałe, co daje pełen komfort wypoczynku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą domków całorocznych: https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/domy-caloroczne-z-izolcja

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…