pultuszczak

Facebook

Dlaczego warto używać depilatora laserowego?

2018-07-27 7:25:37

Jest wiele metod depilacji, jednak nie wszystkie są odpowiednio skuteczne i całkowicie bezbolesne. Mowa tu m.in. o wosku, zwykłych maszynkach oraz kremach. Na popularności wciąż zyskują takie sprzęty, jak depilatory laserowe, które wykorzystują zjawisko fototermolizy. Emitowane przez wspomniane urządzenia wiązki światła docierają aż do mieszków włosowych i niszczą je, więc skóra przez długi czas pozostaje gładka.

Stosowanie depilatora laserowego jest bezpieczne i pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Wszystko przez to, że nie musimy co kilka dni sięgać po maszynkę i ponownie się depilować, aby np. móc odsłonić nogi. Co więcej, tego typu sprzęt pozwala wyeliminować problem wrastających włosków, który często jest przyczyną nieprzyjemnego swędzenia i zaczerwienienia skóry (czasem też zapalenia mieszków włosowych).

Żeby być zadowolonym z efektów depilacji laserowej, należy dobrać odpowiednie urządzenie. Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów różniących się między sobą wygodą użytkowania, powierzchnią obszaru roboczego czy liczbą wymiennych nasadek. Jest jednak ciekawa strona, za sprawą której możesz znaleźć idealny dla siebie depilator laserowy. Porównano tu kilka najpopularniejszych modeli. Każdy sprzęt został opisany pod kątem najistotniejszych wad i zalet, co pozwala na dobór właściwego produktu.

Nie należy obawiać się skutków ubocznych depilacji laserowej. Jeżeli urządzenie jest użytkowane prawidłowo, z pewnością unikniemy podrażnienia skóry. Usuwanie niechcianych włosków przy użyciu lasera nie jest tak bolesne, jak w przypadku korzystania ze zwykłego depilatora czy wosku. Taka metoda depilacji jest więc bardziej komfortowa, niezależnie od tego, którą część ciała depilujemy. Możemy swobodnie pozbyć się włosków z nóg, ramion, pach, okolic bikini, pleców oraz twarzy.

Depilator laserowy usuwa tylko te włoski, które są w fazie wzrostu. Z tego powodu musimy go użyć minimum kilka razy, aby móc cieszyć się gładką skórą. Niemniej jednak sama depilacja nie zajmuje bardzo dużo czasu, poza tym często zdarza się, że już po 3 zabiegu pozbywamy się nawet do 90% owłosienia. Potem pozostaje nam tylko radość z idealnie gładkiej skóry.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…