pultuszczak

Facebook


Dla Alicji

2020-02-12 9:56:26

Koncert charytatywny i zbiórka pieniędzy na rehabilitację pułtuszczanki, uczennicy pułtuskiej Trójki Alicji Nasiadki, odbyły się w niedzielne popołudnie w sali Maneż Domu Polonii

Akcję, której Tygodnik patronował, zorganizowała mama Alicji – Anna Nasiadka, przy wsparciu Szkoły Podstawowej nr 3 i Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego oraz firmy Mardom.

Na koncercie wystąpili miejscowi artyści, ale także gwiazda wieczoru – Olga Przybysz, uczestniczka telewizyjnego The Voice of Poland. Była loteria fantowa i smakołyki przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, które można było kupić, dorzucając przysłowiowy grosik na rehabilitację Alicji.

Alicja Nasiadka jest obecnie uczennicą V klasy szkoły podstawowej. Ze względu na mózgowe porażenie dziecięce wymaga nieustannej rehabilitacji, która wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Stąd pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego w lokalnym środowisku.

O podsumowanie akcji poprosiliśmy mamę Alicji, panią Annę.

– Koncert był wspaniały, jesteśmy zachwyceni występami naszych artystów i tym, ile udało się zebrać na rehabilitację Alicji, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Warto organizować takie akcje, by pokazywać, jak wielkie serca mają ludzie, jak potrafimy się zjednoczyć, by pomóc potrzebującej osobie. Dziękuję organizatorom i wszystkim którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu, jestem bardzo wzruszona i wdzięczna.
Mama Alicji przesłała również do naszej redakcji oficjalne podziękowania:

DOBRO POWRACA – RUSZKOWIACY DLA ALICJI

Każdy dzień to dla Alicji i dla nas – rodziców nieustanna walka z ograniczeniami, z trudnościami uniemożliwiającymi w miarę normalne funkcjonowanie. Aby pomóc córce, potrzebujemy środków finansowych na rehabilitację i leczenie. Dlatego inicjatywa uczniów ZSZ im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, dotycząca organizacji akcji charytatywnej „Otwórzmy serca”, była dla nas szansą na uzyskanie konkretnych efektów leczenia. Dzięki zaangażowaniu młodzieży, w Domu Polonii odbył się koncert, z którego cały zebrany dochód zostanie przeznaczony na leczenie naszej córki. 

Z całego serca chciałabym podziękować wykonawcom, artystom, przedsiębiorcom, firmom, instytucjom oraz osobom prywatnym, które wsparły całe przedsięwzięcie. 

Dziękuję również cudownej młodzieży z Ruszkowskiego („Zwolnieni z teorii”) zaangażowanej w organizację koncertu. 

W szczególny sposób chcę podziękować inicjatorce całego przedsięwzięcia- pani Dorocie Sobocińskiej, nauczycielce Zespołu, która nadzorowała przebieg akcji. Podziękowania kieruję również do pań Małgorzaty Bajorek i Anny Świerczewskiej.

Dziękujemy wszystkim Państwu za ogromne serca i pomoc.

Mama Alicji – Anna Nasiadka

foto Henryk Mazurek

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *