pultuszczak

Facebook


Dentysta dziecięcy na Żoliborzu – jakie zabiegi są dostępne dla najmłodszych pacjentów?

2019-05-17 11:19:07
Dentysta dla dzieci na Żoliborzu – lub w innych dzielnicach Warszawy – to rozwiązanie dla najmłodszych pacjentów, którzy borykają się z różnymi problemami, dotyczącymi uzębienia. W jakim przypadku warto skierować swoją pociechę do specjalisty, jakie zabiegi są dostępne i jakie rodzaje znieczulenia stosuje się w profesjonalnych gabinetach?

 

Stomatologia i ortodoncja dziecięca – zabiegi

Decydując się na stomatologię i ortodoncję dziecięcą w Warszawie, w tym na Żoliborzu, mamy do wyboru spory zakres usług dla najmłodszych. Dzieci borykają się z wieloma problemami dotyczącymi zgryzu, nawet, jeśli nie posiadają jeszcze stałych zębów. Próchnica i wady zgryzu to tylko niektóre z nich, warto także wybrać się na wizytę kontrolną w celach profilaktycznych. Jakie usługi zapewni nam dentysta dziecięcy Żoliborz?

Zapisując dziecko do stomatologa lub ortodonty, mamy dostęp do takich usług, jak:

– wizyty kontrolne,

– wizyty ortodontyczne,

– wypełnienia w zębach mlecznych,

– lakowanie zębów,

– ekstrakcję zębów mlecznych w znieczuleniu miejscowym,

– wykonanie zdejmowanego aparatu na zęby,

– wykonanie oraz założenie stałego aparatu na zęby (porcelanowego, kryształowego lub metalowego),

– podcięcie wędzidełka wargi górnej, wędzidełka wargi dolnej lub wędzidełka języka w znieczuleniu miejscowym.

Przy zabiegach bolesnych lub mogących powodować dyskomfort, stosuje się specjalne, nowoczesne znieczulenie miejscowe, które jest bezpieczne i chroni małego pacjenta przed bólem. Dodatkowo, jeśli zabieg jest skomplikowany lub wiąże się z dużym stresem u dziecka, jego rodzice mogą zdecydować się na zastosowanie znieczulenia ogólnego. W takim przypadku przed zabiegiem przeprowadza się konsultacje z lekarzami, a podczas zabiegu obecny jest lekarz anestezjolog.

Wizyta adaptacyjna u dentysty dla dzieci na Żoliborzu

Jeśli przed wizytą u dentysty dziecięcego na Żoliborzu u małego pacjenta występuje stres, warto zdecydować się na zamówienie wizyty adaptacyjnej. Jest to spotkanie z lekarzem w jego gabinecie bez podejmowania się leczenia – ma ono na celu wyłącznie zapoznanie się dziecka z sytuacją, co pozwoli znacznie zredukować jego stres. Podczas wizyty miły lekarz opowie maluchowi o swojej pracy, pokaże mu gabinet, fotel stomatologiczny i narzędzia dentystyczne. Dzięki temu dziecko zrozumie, że nie ma się czego bać i chętniej pojawi się na kolejnej, właściwej już wizycie.

Wyposażenie gabinetów ortodoncji i stomatologii dziecięcej w Warszawie

Gabinety ortodonty lub stomatologa dziecięcego są odpowiednio przystosowane do przyjmowania dzieci – zarówno pod względem profesjonalnego wyposażenia, jak i wystroju, którego zadaniem jest zmniejszenie stresu u maluchów. Wizyty u jakichkolwiek lekarzy zazwyczaj budzą pewien niepokój, nawet u dorosłych, dlatego tak ważne jest sprawienie, by dzieci dobrze czuły się w gabinecie dentystycznym. W tym celu w wielu gabinetach obecne są kolorowe, pomalowane w wesołe wzory ściany, a nawet telewizory, na których dzieci mogą podczas zabiegu oglądać bajki. Co więcej, w klinikach przystosowanych do przyjmowania najmłodszych pacjentów można znaleźć specjalne bawialnie, w których dzieci mogą spędzać czas z rówieśnikami, oczekując na swoją wizytę. Dzięki temu nie będą się nudziły ani stresowały czekającą je kontrolą lub zabiegiem.

Dentysta dla dzieci – kiedy warto go odwiedzić?

Warto zdecydować się na zapisanie swojej pociechy do dentysty dla dzieci na Żoliborzu w każdej sytuacji, kiedy podejrzewamy wadę zgryzu lub próchnicę. Ponadto, konieczne są także wizyty kontrolne, dzięki którym można sprawdzić, czy nie pojawia się jakiś problem. Dzięki temu można uniknąć różnego typu nieprawidłowości i zapewnić swojemu dziecku zdrowe zęby i równy, piękny uśmiech.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *