pultuszczak
Dar dla pułtuskich Amazonek

2023-08-25 11:19:52

23 sierpnia, w Starostwie Powiatowym w Pułtusku, odbyło się uroczyste wręczenie zestawu do badania piersi Stowarzyszeniu Amazonek w Pułtusku, zakupionego przez samorząd Powiatu Pułtuskiego.
Polsce rocznie diagnozuje się raka piersi się u ok. 19 tys. kobiet, co oznacza, że codziennie ponad 50 Polek dowiaduje się o chorobie, a 15 każdego dnia umiera. Symptomatyczne jest, iż coraz częściej zaczynają chorować młode kobiety. Jedną z przyczyn są zaniedbania profilaktyczne. Samorząd Powiatu Pułtuskiego, rozumiejąc powyższy problem, zakupił zestaw do badań piersi, który został wręczony przedstawicielkom Stowarzyszenia Amazonek w Pułtusku.

Jest to organizacja pozarządowa, działająca na terenie Pułtuska od 2012 roku. Zrzesza ona kobiety dotknięte chorobą nowotworową. Głównym celem stowarzyszenia jest udzielanie wszelkiej pomocy i wsparcia kobietom oczekującym, będącym w trakcie lub po terapii antynowotworowej, organizowanie rehabilitacji psychicznej i fizycznej, upowszechnianie wiedzy o chorobach nowotworowych, prowadzenie działań profilaktycznych.
źródło: powiat pułtuski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *