pultuszczak

Facebook

Czym się kierować przy wyborze lustra do łazienki?

2017-05-08 1:16:20

Lustro to nieodłączny element wyposażenia łazienki, tak samo ważny jak prysznic czy umywalka. Nie służy jedynie do przeglądania się w nim przed snem, czy zaraz po przebudzeniu. Odbywamy przed nim codzienny rytuał taki jak makeup czy mycie zębów. Odpowiednio dobrane, stylowe lustro ma nie tylko spełniać funkcję praktyczną, a także powinno być wisienką na torcie każdej łazienki. W zależność od jej metrażu, oraz tego czy posiadamy dostęp do światła dziennego będą pasować nam inne rodzaje oraz formy luster. Jak więc dokonać tego właściwego wyboru?

 

Rozmiar i kształt mają znaczenie

Przyjęło się, że duże lustro powiększy optycznie małą łazienkę, i zrobi z niej większą niż jest w rzeczywistości. Jest w tym trochę prawdy, jednak powinnyśmy pamiętać o proporcjach. W innym wypadku pomieszczenie może wyglądać karykaturalnie. Należy również zwróć uwagę na perspektywę. Jeśli posiadamy łazienkę z nisko osadzonym sufitem, najlepiej wyglądać będzie

pionowy układ lustra. W przypadku ciasnych pomieszczeń dobrym wyborem będzie orientacja pozioma. Nie sprawdzą się ciemne kolory opraw oraz nadmiar ozdób i dodatków. W przypadku wyposażenia małej łazienki, stawiajmy na minimalizm. Gdyż w takim przypadku mniej znaczy więcej. Natomiast posiadając większą powierzchnię, mamy trochę więcej możliwości. Można sobie pozwolić na naprawdę duże lustro w ozdobnej ramie, pamiętając o zachowaniu spójności zresztą wyposażenia. Dzięki innowacyjnej technologi cięcia szkła, mamy ogromny wybór w różnorodnych kształtach. Można wybierać pomiędzy finezyjnymi, zaskakującymi lub tradycyjnymi. Decyzja o tym jakie powinno zawisnąć w salonie kąpielowym, zależy od reszty przedmiotów.

W sklepie strefalazienek.pl – łazienki w wielu stylach.

Oświetlenie – detal, o którym nie można zapomnieć

Zazwyczaj mieszkając w bloku lub kamienicy, nie mamy tej przyjemności jaką jest okno w łazience. Kiedy się już pojawia, jest nikczemnych rozmiarów lub złym położeniu, co oznacza brak światła dziennego. Aby prawidłowo wykonywać codzienne czynności i nie mieć problemów ze źle doświetloną buzią, konieczne jest dobrze dobrane doświetlenie. Coraz częściej spotyka się lustra już z zamontowanym żarówkami. To świetne rozwiązanie, ze względu na idealne rozmieszczenie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…