pultuszczak

Facebook


Czy wandale nas pokonają?

2021-08-26 3:07:50

To niepokojące pytanie zadajemy sobie wszyscy, dowiadując się o bezmyślnym niszczeniu wspólnego dobra, tego co udało się zrobić czyimś wysiłkiem, za co zapłacono samorządowymi pieniędzmi. Urząd Miejski informuje o kolejnym bulwersującym akcie wandalizmu

Przykre! Oddana do użytku zaledwie 8 miesięcy temu nowocześnie wyposażona miejska toaleta, usytuowana u zbiegu ulic Staszica i Słowackiego, już została częściowo zdemolowana. Ręce opadają!
Żądamy zaniechania aktów wandalizmu w naszym mieście!
Władze Gminy Pułtusk robią wszystko, aby każdemu z nas, mieszkańców, żyło się w Pułtusku coraz lepiej, milej i wygodniej. Po raz kolejny prosimy więc o przyłączenie się mieszkańców do naszego apelu: Szanujmy nasze miasto, pracę samorządu, wspólnotowe dobra i pieniądze! Nie niszczmy i nie pozwólmy niszczyć innym czegoś, co zostało urządzone z myślą nie tylko o nas i naszych gościach, ale również o turystach coraz chętniej odwiedzających i podziwiających nasz nadnarwiański gród. Jeśli widzimy, że ktoś dopuszcza się takiego czy innego aktu chuligaństwa, pamiętajmy, że mamy prawny obowiązek niezwłocznego poinformowania o tym odpowiednich służb – Policji lub Straży Miejskiej. Nasza szybka reakcja i interwencja zwiększą szanse na zminimalizowanie każdego aktu wandalizmu.
Niestety, mimo kolejnych apeli, w naszym środowisku lokalnym nadal są osoby, które, nie bacząc na koszty i krzywdę wyrządzaną całej społeczności, dopuszczają się bezsensownych zniszczeń. Nadal dewastowane są ławki, latarnie, znaki drogowe, barierki, zabezpieczenia instalacji i inne elementy infrastruktury. Tym razem ktoś dopuścił się dewastacji wyposażenia toalety! Warto pamiętać, że zawsze wiążą się z tym kosztowne naprawy wykonywane za wspólnotowe pieniądze, marnotrawione przez ludzi, którzy nie mają poszanowania dla dóbr stanowiących własność wszystkich mieszkańców.
Należy też pamiętać, że ani Policja, ani Straż Miejska nie są w stanie być wszędzie i całodobowo pilnować każdego budynku, ulicy i chodnika. Nie wszystko też zarejestrują kamery monitoringu. Ot tym bardziej – wnętrza toalety!
Dlatego niezbędna jest odpowiedzialna pomoc ze strony mieszkańców. Wykażmy solidarny brak przyzwolenia dla aktów niszczycielstwa, które powinny spotykać się ze zdecydowanym potępieniem, a nie cichym przyzwoleniem. Należy również pamiętać, że milczenie w takich sytuacjach oznacza akceptację zła.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *