pultuszczak

Facebook


Czy szkoła językowa to dobry pomysł na naukę angielskiego?

2017-06-28 12:50:07

Chcesz rozpocząć naukę języka angielskiego? To dobra decyzja, ponieważ dzisiaj angielski jest językiem używanym powszechnie, nie tylko pomocnym w znalezieniu pracy, ale również w porozumiewaniu się z innymi ludźmi niemalże z całego świata. Czy w takim przypadku warto zdecydować się na naukę języka w szkole językowej?

 

Nauka w szkole językowej to przede wszystkim wsparcie lektorów oraz native speakerów. Dzięki temu możemy szybko zdobywać umiejętności językowe i w razie problemów zawsze zwrócić się o pomoc. To zdecydowana przewaga kursów językowych w szkołach nad samodzielną nauką w domu.

W szkołach nauki języka angielskiego, na przykład w szkole lincoln.edu.pl, która działa w Warszawie oraz w Krakowie, do wyboru mamy szeroką gamę kursów. Są to zarówno kursy typu General English, które uczą języka angielskiego kompleksowo, jak i kursy bardziej specjalistyczne, na przykład Business English czy przygotowujące do egzaminów.

Dla początkujących najlepszy będzie kurs General English na najniższym poziomie zaawansowania, czyli A1. Kursy odbywają się w małych grupach, co powoduje, że wtedy lektor może poświęcić najwięcej czasu na każdego ucznia. Oczywiście, możemy zdecydować się także na kursy indywidualne, czyli wtedy lektor będzie mógł spędzić czas tylko z uczniem – takie kursy są najbardziej efektywne, ale też droższe.

Z jakimi kosztami będziemy musieli się liczyć, gdy będziemy chcieli wziąć udział w kursie języka angielskiego? W szkole lincoln.edu.pl ceny rozpoczynają się od około 1500 złotych za jeden semestr nauki w grupie 5-7 osób, w przypadku kursów dla 2-4 osób cena wynosi 2500 złotych. Cena obejmuje 60 lekcji 45-minutowych, a także szeroką gamę gratisów, między innymi pakiet konwersacyjny, pakiet egzaminacyjny, bezpłatne konsultacje, możliwość korzystania z biblioteki i filmów DVD, wsparcie przez internet.

Podsumowując, gdy chcemy uczyć się angielskiego efektywnie i nie stracić szybko motywacji, warto zdecydować się na skorzystanie z usług szkół językowych – chociaż zapłacimy więcej niż za materiały do nauki samodzielnej, to jednak rezultat, jaki uzyskamy, na pewno spełni nasze oczekiwania.

Komentarze

1 komentarz

  1. Kacper odpowiedz

    Bardzo wielu spośród moich znajomych (absolwentów studiów) summa summarum decyduje się na naukę w szkole językowej, pomimo wielu lat zajęć z języka angielskiego w: szkole podstawowej, gimnazjum, liceum i na studiach – to pewnie przez to, że po studiach trafiają do pracy, w której nie muszą posługiwać się w języku obcym na co dzień i przez to ich umiejętność władania językiem zanika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *