pultuszczak

Facebook


Czy szkoła językowa to dobry pomysł na naukę angielskiego?

2017-06-28 12:50:07

Chcesz rozpocząć naukę języka angielskiego? To dobra decyzja, ponieważ dzisiaj angielski jest językiem używanym powszechnie, nie tylko pomocnym w znalezieniu pracy, ale również w porozumiewaniu się z innymi ludźmi niemalże z całego świata. Czy w takim przypadku warto zdecydować się na naukę języka w szkole językowej?

 

Nauka w szkole językowej to przede wszystkim wsparcie lektorów oraz native speakerów. Dzięki temu możemy szybko zdobywać umiejętności językowe i w razie problemów zawsze zwrócić się o pomoc. To zdecydowana przewaga kursów językowych w szkołach nad samodzielną nauką w domu.

W szkołach nauki języka angielskiego, na przykład w szkole lincoln.edu.pl, która działa w Warszawie oraz w Krakowie, do wyboru mamy szeroką gamę kursów. Są to zarówno kursy typu General English, które uczą języka angielskiego kompleksowo, jak i kursy bardziej specjalistyczne, na przykład Business English czy przygotowujące do egzaminów.

Dla początkujących najlepszy będzie kurs General English na najniższym poziomie zaawansowania, czyli A1. Kursy odbywają się w małych grupach, co powoduje, że wtedy lektor może poświęcić najwięcej czasu na każdego ucznia. Oczywiście, możemy zdecydować się także na kursy indywidualne, czyli wtedy lektor będzie mógł spędzić czas tylko z uczniem – takie kursy są najbardziej efektywne, ale też droższe.

Z jakimi kosztami będziemy musieli się liczyć, gdy będziemy chcieli wziąć udział w kursie języka angielskiego? W szkole lincoln.edu.pl ceny rozpoczynają się od około 1500 złotych za jeden semestr nauki w grupie 5-7 osób, w przypadku kursów dla 2-4 osób cena wynosi 2500 złotych. Cena obejmuje 60 lekcji 45-minutowych, a także szeroką gamę gratisów, między innymi pakiet konwersacyjny, pakiet egzaminacyjny, bezpłatne konsultacje, możliwość korzystania z biblioteki i filmów DVD, wsparcie przez internet.

Podsumowując, gdy chcemy uczyć się angielskiego efektywnie i nie stracić szybko motywacji, warto zdecydować się na skorzystanie z usług szkół językowych – chociaż zapłacimy więcej niż za materiały do nauki samodzielnej, to jednak rezultat, jaki uzyskamy, na pewno spełni nasze oczekiwania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *