pultuszczak

Facebook


Czy się uda na rynku zrobić cuda?

2018-04-19 9:56:26

Wszystko zależy od tego, czy na ogłoszenie przetargowe Urzędu Miejskiego odpowie jakiś wykonawca i jakie warunki zaproponuje

W ogłoszeniu czytamy, że przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac renowacyjnych powierzchni kamiennej Rynku w Pułtusku – renowacja powierzchni kamiennej na całości części handlowej zgodnie z projektem budowlanym „PRZEBUDOWA TARGOWISKA NA RYNKU W PUŁTUSKU WRAZ Z INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ ORAZ REMONT BUDYNKU SANITARNEGO PRZY UL. MŁODZIEŻOWEJ” autorstwa Andrzeja Kadłuczki oraz przedmiarem robót wykonania prac renowacyjnych nawierzchni kamiennej Rynku w Pułtusku – renowacja nawierzchni kamiennej na całości części handlowej. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: roboty rozbiórkowe (nawierzchnie), roboty ziemne (wykopy i zasypki), ułożenie rur osłonowych dla potrzeb instalacji kablowej oświetlenia ulicznego, wykonanie warstw podbudowy nawierzchni drogowych, wykonanie nawierzchni, ustawienie słupów masztowych. Oferty można składać do 23 kwietnia, do godz. 12.
Jest to próba przygotowania handlowej części rynku do ustawienia drewnianych straganów, o których pisaliśmy w jednym z poprzednich numerów. Czy przedsięwzięcie się uda i czy naszą gminę będzie na nie stać przekonamy się po otwarciu ofert przetargowych. Przy okazji zapytaliśmy burmistrz Dorotę Subdę o remont tej części drogi wokół rynku, na którą nadal złorzeczą telepiący się nią kierowcy. Remont był zapowiadany na ten rok, ale wcześniej trzeba wykonać czyszczenie kanalizacji pod drogą i wymianę instalacji ciepłowniczej. Te prace będą w pierwszej kolejności, oczywiście jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg, z czym jak wiadomo w ostatnim czasie są problemy, chętnych wykonawców brakuje. Dopiero po przeprowadzeniu wymienionych prac będzie można ułożyć kostkę, więc trudno teraz wyrokować, kiedy to będzie.

Komentarze

1 komentarz

  1. pasticciandoconmagicanana odpowiedz

    Można różne rzeczy zarzucić Putinowi,ale inteligencją przerasta imbecyli z US gov. Trump swoim twittem tylko potwierdził ,że jest zwykłym kretynem.Może powinien raczej pracować jako odzwierny w synagodze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *