pultuszczak
Czy białe kuchnie mogą być przytulne?

2022-06-03 10:24:25

Urządzanie wnętrza to nie lada wyczyn zwłaszcza dla laików. Podczas gdy zewsząd jesteśmy bombardowani realizacjami kuchni w bieli, pojawia się pytanie, czy taka stylistyka inspirowana stylem skandynawskim nie jest zbyt zimna i sterylna dla naszych polskich aranżacji? A może istnieje złoty środek, który pomoże nam z zachowawczych aranżacji wydobyć maksimum przytulności? Przekonajmy się!

Biel – elegancka czy sterylna?

Nie jest żadną tajemnicą, że to właśnie biel jest najczęściej wybieranym kolorem, który chętnie wprowadzamy do kuchennych przestrzeni. I nie ma się co dziwić, gdyż skandynawska kolorystyka rozjaśnia wnętrza, czyniąc je bardziej przestrzennymi. Bestsellerowa biel w aranżacjach wnętrz już od kilku sezonów nie pozostawia nikogo obojętnym, dlatego tak chętnie urządzanie wnętrza opieramy o tą właśnie stylistykę.

Podczas gdy dla jednych biała kuchnia to synonim elegancji, świeżości i przestronności, dla innych osób wydaje się zimnym, nudnym i kompletnie nieprzytulnym wnętrzem. Aby odnaleźć w tej kwestii kompromis, warto sięgnąć po rozwiązania, dzięki którym kuchenna przestrzeń zostanie ocieplona za pomocą przyjemnych w odbiorze dodatków.

Drewniane blaty

Wspaniałe jest to, że biel z uwagi na swoją uniwersalność, będzie doskonale się komponować niemal ze wszystkim materiałami, także z drewnem i kamieniem. Jeśli już postawiliśmy na białe meble do kuchni, urządzanie wnętrza możemy uzupełnić o drewniany blat, który skutecznie przełamie biel, wprowadzając do przestrzeni porządną dawkę ożywienia.

Drewniane blaty od zawsze kojarzone były z elegancją i trwałością, zwłaszcza jeśli były wykonane z gatunków drzew odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody. Zarówno palisander jak również iroko to egzotyczne gatunki drzew, które najczęściej są wybierane za główny materiał na kuchenny blat. Drewno wspaniale ociepli wnętrze białej kuchni, dzięki czemu przestaniemy czuć się w niej jak w laboratorium.

Panele ścienne – szklane i winylowe

To co determinuje końcowy efekt wizualny każdej kuchennej przestrzeni to elementy ściany znajdujące pomiędzy szafkami wiszącymi a blatami. Urządzanie wnętrza kuchni w oparciu o zastosowanie ocieplających dodatków nigdy nie dojdzie do skutku bez szklanych paneli ściennych, które oprócz skutecznego zabezpieczenia przestrzeni nad blatem roboczym, pełnią stylową rolę niebanalnej dekoracji.

Aby dodać białej aranżacji stylowego wykończenia, warto zaprosić do kuchni szklane tafle w jednolitym kolorze lub z roślinnymi motywami. Jednak nie jest to szczyt możliwości współczesnych projektantów, którzy prześcigają się w tworzeniu modeli z geometrycznymi wzorami lub reprodukcjami znanych dzieł światowego malarstwa. W tej kwestii ogranicza Cię wyłącznie Twoja wyobraźnia.

Jeśli na podłodze w Twojej wymarzonej kuchni znajduje się panel winylowy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygodę z nim powtórzyć także na ścianie pomiędzy meblami. Odporny na wilgoć i zabrudzenia materiał doskonale zabezpieczy ścianę przed przypadkowym poplamieniem, a naturalny rysunek słoi ociepli wnętrze, wprowadzając do niego powiew harmonii w najlepszym wydaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *