pultuszczak

Facebook


Cztery miliony na nowe przedszkole

2020-12-15 11:07:35

W poprzednim numerze pisaliśmy na temat interpelacji radnego miejskiego Cezarego Kordowskiego na temat przedszkola w podpułtuskim Przemiarowie. Konkretnie chodziło o zły stan budynku w którym obecnie placówka funkcjonuje. Dziś już wiemy, ze gmina dostanie duże pieniądze na budowę nowego przedszkola

Urząd Miejski informuje o ogromnym sukcesie władz Pułtuska i urzędników zabiegających o pozyskiwanie środków zewnętrznych. Gmina Pułtusk otrzyma 4 mln zł bezzwrotnego wsparcia na realizację inwestycji pn. „Budowa Przedszkola w miejscowości Przemiarowo”. Są to środki finansowe z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Stało się więc pewne, że już niedługo ruszy budowa nowoczesnego dwuoddziałowego przedszkola w Przemiarowie o powierzchni zabudowy 587 m², kubaturze 2780 m³, z nowoczesnym wyposażeniem dydaktycznym i zapleczem kuchennym. Liczba pomieszczeń 34. Inwestycja obejmie również niezbędną infrastrukturę, tzn. drogi, w tym miejsca parkingowe, chodniki, przyłącza kanalizacji sanitarnej, przyłącza wody, sieci cieplnej, pompy ciepła, przyłącza elektrotechniczne i teletechniczne. Prezentujemy imponującą wizualizację planowanego budynku.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *