pultuszczak

Facebook


Cztery medale dla MKSW KAN

2017-06-07 10:27:02

W Ciechanowie odbyły się XXX Mistrzostwa Polski w Taekwon-do. Startowało w nich czterech reprezentantów z Pułtuska: Piotr Szwejkowski, Karol Nalewajk, Wiktor Nalewajk i Marek Sobieraj. Zawody zgromadziły ponad 200 zawodników z blisko czterdziestu klubów. Był to najważniejszy turniej w tym sezonie w kraju

MKSW KAN Pułtusk wywalczył jeden srebrny i trzy brązowe medale. Cały turniej był na bardzo wysokim poziomie. Piotr Szwejkowski, pokonując konkurentów, doszedł do finału gdzie spotkał się ze swoim bratem Pawłem i przegrał nieznacznie decyzją sędziów. Bardzo dobrze wypadł Marek Sobieraj, który po długiej przerwie startowej zakończył sezon świetnym wynikiem – brązowy medal MPS. Wiktor Nalewajk jak zawsze w dobrej dyspozycji zdobył brązowy medal.
W decydującej walce o wejście do finału jego przeciwnik Rafał Zgorzelski ze Szczecina (aktualny brązowy medalista z Mistrzostw Świata) w końcówce ostatniej rundy odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. Walka ta była ozdobą zawodów, można było zobaczyć kunszt techniczny, taktyczny i ogromną wolę walki.
Zaskakującym sukcesem był też brąz, który zdobyła nasza drużyna w konkurencji walk aranżowanych w składzie Wiktor Nalewajk i Karol Nalewajk.
Poniżej prezentujemy wyniki medalowe zawodników:
Trener Piotr Szwejkowski
II miejsce w konkurencji indywidualnych układów IV-VI DAN
Wiktor Nalewajk
III miejsce w konkurencji indywidualnych walk do 63kg
Marek Sobieraj
III miejsce w konkurencji indywidualnych układów CUP (kolorowe pasy)
Drużyna w składzie Karol i Wiktor Nalewajk
III miejsce w konkurencji walki tradycyjnej
Młodzieżowy Klub Sportów Walki KAN Pułtusk zakończył bardzo udany sezon. Można pokusić się o małe podsumowanie. W tym roku swoje starty rozpoczęli najmłodsi adepci Taekwon-do w wieku już od 10 lat. Oczywiście nie w walkach, a w konkurencjach technicznych. Szkoleniowcy pułtuskiego klubu są bardzo zadowoleni z postawy młodych wojowników.
W kwietniu odbyły się Mistrzostwa Europy w Sofii w Bułgarii, gdzie reprezentant naszego miasta Piotr Szwejkowski zdobył złoty i srebrny medal, podkreślając swoją pozycję w Kadrze Narodowej i pewne powołanie na Mistrzostwa Świata w Irlandii, które odbędą się już w październiku. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *