pultuszczak

Facebook


Czterech wójtów dla wielu skoczków

2017-02-17 8:52:50

W ostatni dzień przed feriami zimowymi szkolna hala w ZS nr 4 tętniła życie. Odbywał się XV Halowy Mityng Wójtów Powiatu Pułtuskiego Skoków Wzwyż, w którym udział wzięli sportowcy z Dzierżenina, Niestępowa i z Pułtuska – PG3, PSP3, PSP4

– To największa impreza zimowa na hali – powiedział TYGODNIKOWI Sławomir Krysiak – prezes MKS Pułtusk, który wraz z Jolantą Stasiak prowadził ten licznie obsadzony MITYNG. – Startuje w nim blisko setka zawodników, to uczniowie szkół z miasta i powiatu. Dziś mamy cztery podstawówki i dwa gimnazja. Dlaczego w nazwie mamy Mityng Wójtów? Proste, puchary, a jest ich mnóstwo, ufundowali wójtowie i każda kategoria jest o nagrodę innego z wójtów.
Czterech ich: wójt Winnicy Mariusz Kowalewski, Pokrzywnicy Adam Dariusz Rachuba, Zator – Grzegorz Falba i Obrytego – Jan Mroczkowski. Jest i burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz, dyrektor PG 3 Krzysztof Łachmański i prezes MKS Pułtusk Sławomir Krysiak.
Atmosferę imprezy podgrzewała próba bicia rekordu Mitingu wśród dziewcząt, a tego podjęły się: Olga Gąsiewska i Karolina Parzychowska. – A w tej chwili – wskazuje prezes Krysiak – Damian Siemek atakuje najstarszy rekord Mitingu należący do Pawła Wiesiołka, naszego pierwszego olimpijczyka. Paweł ustanowił w 2007 roku ten rekord… Ale próba druga się nie udała, zobaczymy, Damian ma jeszcze jedną próbę.
Jolanta Stasiak: – Tak, dziewczęta też są tu widoczne. Najmłodszą zawodniczką jest dziewczynka z PSP 4 im. Ireny Szewińskiej – Amelka Malinowska z 2007 roku, a najmłodszy chłopiec pochodzi ze PSP 3, to Ksawier Chodorski, również z 2007roku. Najstarszy to zawodnik z 2001 roku, nasz chłopiec, Damian, który właśnie bije rekord.
Nauczyciel wychowania fizycznego z PSP 3, Jacek Stępniewski, otoczony zawodnikami: – To bardzo fajna impreza, radość dla dzieci ze skakania, z sukcesu, duża frekwencja… Moi uczniowie z sukcesami? Pierwsze i drugie miejsce – klasy V i VI, zaś klasy IV, młodsi chłopcy, pierwsze I i III miejsce. Nazwiska? Pierwszy Mateusz Linka – kl. VI, drugi Radek Borowski, jeśli chodzi o młodszych, to trzeci był Karol Dełędowski, a pierwszy Kacper Leśnik.
Zanim najlepszym zawodnikom wręczono puchary, gratulacje złożył im dyrektor Krzysztof Łachmański. Podziękował skoczkom za wysiłek włożony w sportowe zmagania i zachęcał do uprawiania lekkoatletyki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *