pultuszczak

Facebook


Czterech nietrzeźwych kierowców

2019-07-22 10:36:05

To smutny bilans tylko jednego dnia w minionym tygodniu. Policjanci udaremnili dalsza jazdę czterem nieodpowiedzialnym kierującym

Na terenie gminy Pokrzywnica funkcjonariusze zatrzymali 47 letniego mężczyznę – kierowcę motoroweru z wynikiem blisko promil alkoholu w organizmie, kilka minut później 48 letniego mieszkańca Gzowa – rowerzysta, który kierował wbrew zakazowi i miał w organizmie ponad 1,5 promila. Trzeci nietrzeźwy, zatrzymany został na terenie gminy Winnica. Kierujący rowerem po drodze publicznej miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kolejnego policjanci zatrzymali na drodze gminy Świercze. 63 – letni kierowca Opla miał blisko 2 promile alkoholu we krwi.

Powyższe sytuacje pokazują, że wśród kierujących zdarzają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne, które bagatelizują przepisy zakazujące jazdę po spożyciu alkoholu. W ten sposób narażają na utratę zdrowia, a nawet życia nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Po raz kolejny pułtuska policja ponawia swój apel do wszystkich kierujących o rozwagę, odpowiedzialność i trzeźwość na drodze!

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *