pultuszczak

Facebook


CZTERECH MĘŻCZYZN ZATRZYMANYCH ZA ZNIEWAŻENIE FUNKCJONARIUSZY POLICJI

2018-09-07 9:51:09

Odpowiedzialność przed sądem poniesie czterech mieszkańców powiatu pułtuskiego. Mężczyźni w trakcie interwencji znieważyli mundurowych

Do zdarzeń doszło w niedzielę. Pierwsza z interwencji, do której został wezwany patrol policji dotyczyła zakłócania ładu i porządku publicznego na jednym z pułtuskich osiedli. Funkcjonariusze podjęli czynności wobec trzech mężczyzn. Ci zaś zaczęli się w awanturować z policjantami. Używali wobec mundurowych słów wulgarnych, jeden z nich dodatkowo naruszył nietykalność cielesną policjanta. Mieszkańcy Pułtuska w wieku 22, 24 i 38 lat zostali niezwłocznie zatrzymani.
Kilka godzin później dyżurny pułtuskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym, awanturującym się z rodziną 55- latku. Po przeprowadzonym z rodziną wywiadzie mężczyzna został zatrzymany. Podczas dojazdu do komendy awanturował się z policjantami i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich.
Zatrzymani zostali przesłuchani przez śledczych i usłyszeli zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz znieważenia policjantów. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *