pultuszczak

Facebook


Czekolada sprawia, że wszyscy się uśmiechają

2017-03-17 2:21:09

W ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi ubiegły piątek przebiegał pod hasłem… czekolady, która to kaskadami spływała z fontann, leżała na stołach, prezentowała się w formie czekoladowych ciast i takich samych ciasteczek

Tak uczniowie, rozradowani i roztańczeni, z balonikami, ruszyli w podróż pod hasłem Szukamy kluczy do szczęścia, a jej pierwszą stacją był właśnie Dzień Czekolady. – Będziemy dzisiaj degustować gorącą czekoladę z czeko000ladziarek, z fontann czekoladowych, będziemy oglądać filmy, z których poznamy historię powstania czekolady, dowiemy się, jaki ma wpływ na zdrowie i samopoczucie. Będą konkursy, pieczenie babeczek, każdy też otrzyma zdrowy jogurt. Będziemy czekoladę mnożyć, dzielić – będzie czekoladowa chemia, matematyka i język obcy – zwróciła się do społeczności szkolnej, wesołej, uczennica ZESPOŁU.

Dyrektor szkoły, Krystyna Estkowska, powiedziała: – Umiejętność czerpania radości z małych rzeczy jest nam do życia bardzo potrzebna. Pierwszym kluczem, którym dziś otwieramy drogę do radości, jest czekolada. Przytaczając cytaty – Czekolada sprawia, że wszyscy się uśmiechają, Kto się uśmiecha, ma więcej przyjaciół, Bóg dał aniołom skrzydła, a ludziom czekoladę – nie mamy wątpliwości, że wybraliśmy dobry klucz!

Wicedyrektor ZS CKR w Golądkowie, Anna Kwiatkowska: – Nasi uczniowie przygotowali na to spotkanie fontannę czekoladową, sami też przygotowali blok czekoladowy i ciasto czekoladowe, żeby kusić dzisiaj samymi słodkościami. Tak, zrobiliśmy to z przyjaźnią i z chęcią podzielenia się z dziećmi i maluszkami.

Projekt pomysłu Krystyny Estkowskiej, oparty na duńskiej książce „Hygge. Klucz do szczęścia”, będzie wprowadzany w życie przez wiele lat. – Tak długo, aż znajdziemy wszystkie klucze do szczęścia – powiedziała TYGODNIKOWI dyrektor Estkowska. – Pomysłów mamy dużo – już są pomysły na Dzień Światła, Dzień Dźwięku i już wiemy, jak obudować te DNI. A co jeszcze dzisiaj po zabawie na hali? Powstał zbiór scenariuszy lekcji o tematyce czekoladowej, więc na chemii będą doświadczenia, gdzie uczniowie będą badali skład poszczególnych firmowych czekolad, na matematyce będzie zbiór zadań o tematyce czekoladowej, będzie konkurs ułożenia puzzli z tysiąca części, na każdym przedmiocie wystąpi ta czekoladowa tematyka. Uczniowie dowiedzą się również, jaki wpływ ma czekolada na nasze samopoczucie, na nasz optymizm, no i żebyśmy wiedzieli, ile można jej zjeść.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *