pultuszczak

Facebook
Coraz więcej włamań i kradzieży

2023-03-02 11:20:55

Pułtuscy policjanci apelują o czujność!

W ostatnich dniach nasiliły się zgłoszenia dotyczące włamań i kradzieży do mieszkań, budynków gospodarczych i terenów działkowych. Łupem złodziei padły m.in. wartościowe narzędzia, siatka ogrodzeniowa, złota biżuteria i gotówka. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pułtuskiego, funkcjonariusze apelują o wzmożoną ostrożność i czujność.

Złodzieje zwykle najpierw obserwują zwyczaje domowników, sprawdzają, kiedy wychodzą do pracy lub szkoły. Naszą czujność powinny, zatem wzbudzić zaparkowane w rejonach posesji obce samochody i osoby, wzbudzające w jakikolwiek sposób podejrzenia. Ostrożni powinni być jednak nie tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych, ale i dużych bloków, w których sąsiedzi nie zawsze się znają. Korzystają, bowiem z tego złodzieje, którzy wiedzą, że jest mała szansa, aby ktoś zwrócił uwagę na to, że do mieszkania wchodzą nieznane osoby. Pamiętajmy, że inwencja włamywaczy w zakresie zdobywania wiedzy na temat majątku ofiary jest ogromna, a źródłem ich informacji bywają nie tylko dzieci, ale i dorośli, którzy chwalą się przed sąsiadami czy znajomymi swoim dobytkiem.

Włamywacze wykorzystują nieuwagę właścicieli, ich nieobecność lub sprzyjające włamaniom okoliczności takie, jak szybciej zapadający zmrok, pogoda lub słabe zabezpieczenie pomieszczeń. Najczęściej łupem złodziei pada gotówka i biżuteria, tak też było w przypadku kradzieży z włamaniem do mieszkania w Pułtuska. Zainteresowaniem przestępców cieszą się również narzędzia, co potwierdza zdarzenie z terenu gminy Pokrzywnica. Włamywacze pozostawiają też zniszczone drzwi wejściowe lub okna, co jest dodatkową uciążliwością dla okradzionych pokrzywdzonych.

Dlatego apelujemy, aby zawsze pamiętać o swoim dobytku i zabezpieczać go w sposób prawidłowy.

Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien, a także piwnic, garaży, komórek oraz altanek działkowych.

Autor: sierż. Renata Soból

 

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *