pultuszczak

Facebook

CO Z TYM JACHTEM?

2018-07-09 1:47:41

Kiedy Piotr Socharski zadzwonił do REDAKCJI, że ma dla nas newsa, pomyśleliśmy, że już sprowadził stateczek pasażerski do odbywania rejsów po Narwi

Na przystani (wypożyczalnie kajaków i rowerów wodnych) zaskoczyło nas jednak co innego. Stojący na nabrzeżu  jacht morski, prawie dziewięciometrowy – takie pływają po wodach całego świata. – To jest jacht SHIPMAN –  morski, balastowy, kabinowy. Kupiłem go okazyjnie i pomyślałem, że przyprowadzę go właśnie tutaj – mówi Piotr, który na razie wystawił SHIPMANA jako atrakcję miejsca nad Narwią.

– Ale Romek, złota rączka, ma na jacht inny pomysł. Powiedział, że dorobi mi coś na wzór kołyski… Ja nagram szum wzburzonego morza i zrobimy symulację morską. Wszystko się będzie kołysało, będą odgłosy sztormu, a nawet ktoś mógłby chlustać na jacht wodę – śmieje się Socharski, człowiek wody, urodzony w Gdańsku i tamże mieszkający do 9. roku życia.

To jeden z pomysłów, a drugi? Ten tyczy miejsca do spania na jachcie – taki hotelik. Miejsce jest –  pięć osób dorosłych się zmieści, plus dziecko. Na jachcie jest kuchnia i łazienka, jest wyposażenie. Mam zamiar sprowadzić znad morza drugi taki jacht z przeznaczeniem na hotelik. Będę miał sieć hoteli – śmieje się wodniak. – Na razie jest sensacja, a ja zbieram pomysły, CO Z TYM JACHTEM… Jedno jest pewne – po Narwi nie będę pływał, to nie jest jacht na Narew, lecz na morze.

Jest i trzeci pomysł, może najprawdopodobniejszy. Jacht będzie odmalowany i wystawiony jako reklama miejsca – wypożyczalnia sprzętu wodnego – nad Narwią. Będzie maszt, będzie gala flagowa, podświetlenie… Już ludzie przychodzą, zdjęcia sobie robią…  Samo sprowadzenie jachtu do Pułtuska i przejazd z nim po mieście budziło duże zainteresowanie.  – Ci, którzy mnie znają, mówili: “Pewnie to Piotrek COŚ sprowadził”.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…