pultuszczak

Facebook

Co z Rzecznikiem Praw Ucznia w Pułtusku?

2022-06-09 8:38:00

31 maja, Kacper Piętka, członek Pokolenia 2050 i pomysłodawca wniosku o powołanie Rzecznika Praw Ucznia w Pułtusku odbył rozmowę na ten temat z zastępcą burmistrza miasta Pułtusk Mateuszem Miłoszewskim. Co nam powiedział po rozmowie?

– Po ponad miesiącu czekania podjąłem decyzję o umówieniu się z zastępcą burmistrza na spotkanie. Omawialiśmy wniosek, który złożyłem ponad miesiąc temu. Burmistrz po zasięgnięciu opinii rad rodziców i dyrekcji szkół prawdopodobnie nie powoła rzecznika. Jednostki te nie widzą potrzeby powołania takiej osoby. Spotkanie było niezwykle produktywne i raczej obaj jesteśmy zadowoleni z jego przebiegu. Burmistrz zapowiedział coroczne rozmowy z nowymi samorządami uczniowskimi szkół oraz ich dyrekcją. Spotkania te będą miały na celu sprawdzanie potrzeb uczniów. Osobiście takie wyjście mi odpowiada, samorządy uczniowskie będą miały o wiele lepszy kontakt z władzami miasta, które nadzorują szkołę, a przecież o to chodzi – powiedział Kacper Piętka.

Podsumowując, Rzecznika Praw Ucznia w Pułtusku jak na razie nie będzie, ponieważ według władz miasta jest on niepotrzebny. Miejmy nadzieję, że decyzja jest słuszna, a my będziemy obserwowali czy faktycznie nie ma potrzeby jego powołania. Gratulujemy zapału i chęci dla Kacpra Piętki, ucznia 3 klasy liceum aby podnosić ważne dla młodych ludzi tematy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…