pultuszczak
Co z mieszkaniami dla Pułtuska?

2023-10-03 11:20:31

Jakiś czas temu pisaliśmy o spółce SIM Północne Mazowsze, do której przystąpiła gmina Pułtusk. W ramach porozumienia ma powstać kilkadziesiąt nowych mieszkań dla Pułtuska – w pokoszarowym budynku przy Tysiąclecia 2, po generalnym remoncie i adaptacji oraz w bloku, który ma być wybudowany na gminnej działce przy ul. Kwiatkowskiego

Radny miejski  Mariusz Osica zapytał ostatnio o stan realizacji uchwał w sprawie tak potrzebnych miastu inwestycji. Jak poinformował burmistrz, jeśli chodzi o budynek wielorodzinny przy ul. Kwiatkowskiego, to w tej chwili został już złożony do starostwa projekt budowlany na 42 lokale mieszkalne. Budowa bloku będzie również współfinansowana przez przyszłych właścicieli mieszkań. Jeśli spółka SIM uzyska pozwolenie na budowę, zostanie ogłoszony przetarg i wyłoniony wykonawca.

W przypadku budynku pokoszarowego przy al. Tysiąclecia, ogłoszono już dwa takie przetargi, które zostały zaskarżone, a gdy za drugim razem roszczeń firmy skarżącej nie uznano, złożyła protest do Krajowej Izby Odwoławczej, która ma 30 dni na rozstrzygnięcie. Trzeba więc czekać na wyłonienie wykonawcy. Inwestycja ma kosztować niecałe 25 milionów.

Wizualizacja budynku przy Tysiąclecia 2 po remoncie

A tak ma wyglądać blok na działce przy ul. Kwiatkowskiego

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *