pultuszczak

Facebook


Co z drogą w Sadykrzu?

2015-07-14 12:18:57

Zdaniem mieszkańców, droga biegnąca przez wieś Sadykierz nie należy do najbardziej bezpiecznych

Na miejscu połatanych dziur wciąż powstają nowe, co sprawia zagrożenie dla mieszkańców i uczestników ruchu. Czy naprawdę musimy czekać na nieszczęście, aby coś zrobić z tym problemem?

– Jestem jedną z osób, które poruszają się tą trasą codziennie i niestety nie ma dnia, abym nie była świadkiem ryzykownych sytuacji. Szczególne niebezpieczeństwo czeka na kierowców w lesie, gdzie jeden pas ruchu (prawy jadąc od strony Obrytego) praktycznie nie nadaje się do jazdy. Kierowcy korzystają tylko z lewej strony jezdni w obawie o uszkodzenie samochodu. Najgorzej jest na łuku w lesie. Widoczność w tym miejscu jest utrudniona przez gęste drzewa i nikt nie może być pewny, czy jakiś samochód nie nadjeżdża z naprzeciwka.

W dalszej części miejscowości sytuacja wygląda podobnie. Wpływ na zły stan asfaltu miała budowa kanalizacji w 2013 roku. Droga jest nierówno połatana, podzielona „na pół”. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale też wpływa na wizerunek miejscowości. Centralny punkt Sadykrza- piękny, drewniany kościółek, a obok droga, po której nie można normalnie przejechać.

– Jestem świadomy, że ta droga wymaga zupełnego odnowienia. Sam nie raz nią jeżdżę i widzę, jak wygląda sytuacja – powiedział Tygodnikowi wójt gminy Obryte Jan Mroczkowski. – Niestety w tym roku nie mamy środków, aby dokonać całkowitej renowacji, dlatego działamy tylko doraźnie. Będziemy starać się o uzyskanie środków z zewnątrz i wtedy dokonamy całkowitego odnowienia drogi.

Od powstania asfaltu w Sadykrzu minęło już kilkanaście lat i łatanie powstających na nowo dziur niewiele zmieni. Zupełna renowacja odcinka od lasu do zakrętu na Gródek jest konieczna. Droga asfaltowa nie jest wieczna i nie zawsze jej stan zapewnia bezpieczeństwo. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się podjąć konkretne działania, zanim dojdzie do nieszczęścia.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *