pultuszczak
Co z drogą do Szygówka?

2023-01-03 12:20:02

Warunkiem rozpoczęcia budowy jest uzyskanie dofinansowania

W marcu 2019 roku pułtuski samorząd wyszedł do gminy Obryte z propozycją porozumienia w sprawie budowy drogi w miejscowości Szygówek. Do przebudowy został odcinek drogi gruntowej prowadzącej do Szygówka, o długości 2500 mb i szerokości 5 metrów. Istniejąca droga jest w bardzo złym stanie, od wielu lat doraźnie równana wymaga gruntownej przebudowy. Ktoś powie, że Szygówek to mała wioska i są ważniejsze inwestycje. Być może, choć wszyscy, którzy znają tę okolice wiedzą, że drogą przejeżdża setki samochodów, jest tu wiele domków letniskowych i przepiękne nadnarwiańskie tereny rekreacyjne, które przyciągają, choćby na weekendowy wypoczynek, również mieszkańców naszego powiatu.

Zgodnie z porozumieniem, finansowanie przedsięwzięcia miała wziąć na siebie gmina Pułtusk, z zastrzeżeniem, że możliwy jest wkład pieniężny gminy Obryte, która musi ponadto wyrazić zgodę na dysponowanie pasem drogowym leżącym na jej terenie.

Jak poinformował na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Wojciech Gregorczyk, odpowiadając radnemu Edwardowi Łaszczychowi, który w swoich interpelacjach często powraca do tematu drogi w Szygówku, wystosowano już wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia do samorządu Województwa Mazowieckiego. Został przyjęty i teraz trzeba czekać na umieszczenie go na liście rezerwowej inwestycji. Po uchwaleniu tegorocznego budżetu, gdyby gmina uzyskała to finansowe wsparcie zewnętrzne, może już ogłaszać przetarg na budowę drogi w tej miejscowości.

ED

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *