pultuszczak

Facebook


Co to jest paysafecard? Czy warto korzystać z takiej metody realizacji transakcji?

2020-09-29 3:30:38

Czy można płacić za zakupy online inaczej niż przelewem internetowym bezpośrednio z konta bankowego? Okazuje się, że tak. Umożliwia to paysafecard. Doładowanie tego typu umożliwia wykonanie płatności w inny sposób niż ten, do którego przyzwyczaiła nas bankowość online. Na czym polega ta metoda? Dowiesz się z artykułu.

Bezpieczne płacenie online – co to jest paysafecard?

Wiele osób zastanawia się, co to jest paysafecard. Twórcy tego rozwiązania przekonują, że jest to sposób na płacenie w Internecie bezpiecznie i anonimowo. Jest to rodzaj doładowań na terminalach w sieci PayTel SA służący do płatności internetowych.

W punktach sprzedaży dostępne są karty paysafecard o wartościach: 20 PLN, 30 PLN, 50 PLN, 100 PLN i 300 PLN. Znajduje się na nich 16-cyfrowy kod PIN, który klient podaje w sklepie internetowym, w którym płaci za towar lub usługę.

Główną zaletą kart paysafecard jest to, że dzięki nim przy transakcjach internetowych nie ma potrzeby podawania danych osobowych oraz posiadania kart płatniczych. Może to być zachęcające dla wielu osób, które z różnych względów nie ufają przeglądarkom internetowym i serwisom gromadzącym dane.

Jak przekonują twórcy narzędzia, paysafecard co roku zdobywa nowych klientów, odnotowując tym samym dynamiczny wzrost obrotów.

Znasz więc już odpowiedź na pytanie, co to jest paysafecard. Ale jak korzystać
z takiej usługi i jakie ma ona zalety?

paysafecard – doładowanie w sklepie

W jaki sposób kupić lub doładować kartę paysafecard? Szybkim i wygodnym sposobem będzie skorzystanie z oferty popularnych sieci sklepów spożywczych.

Takie punkty często oferują opcję zakupienia lub doładowania wspomnianej karty. Na miejscu, przy okazji codziennych zakupów, załatwisz więc wszystkie niezbędne kroki. Co ważne, nie musisz mieć karty płatniczej ani konta bankowego.

Jak to zrobić? Dokonaj zakupu kuponu paysafecard w wybranym punkcie. Do skorzystania z usługi będziesz potrzebować 16-cyfrowego kodu z kuponu, który należy wpisać na stronie sprzedającego. Pamiętaj o tym, że w jednej transakcji możesz użyć maksymalnie do 10 kodów. Niezrealizowane środki z danego kuponu możesz wykorzystać przy następnej transakcji.

Doładowanie karty paysafecard jest równie łatwe. Wystarczy doładować ją za pomocą kodu kreskowego w punkcie sprzedaży.

Doładowanie paysafecard – zalety

Wspomnieliśmy już o tym, że ta metoda płacenia zapewni bezpieczeństwo
i anonimowość. Ale ma ona jeszcze inne zalety. Chodzi tu między innymi
o dostępność usługi. Na stronie internetowej dostawcy można odszukać na mapie najbliższy punkt sprzedaży. Obecnie takich miejsc jest około 450 tysięcy na całym świecie.

W Polsce punktami sprzedaży są między innymi popularne sieci sklepów spożywczych. Co ciekawe, wyszukiwarka punktów dostępna jest także w formie aplikacji na smartfona, tak więc nawet będąc w podróży, można szybko i łatwo odnaleźć placówkę sprzedaży.

Jest jeszcze dodatkowy plus paysafecard. Doładowanie umożliwia płacenie online za różnego typu przedmioty i aktywności, nie tylko za towary przesyłane bezpośrednio na adres, ale także za zakłady bukmacherskie, usługi na portalach randkowych czy za wirtualne przedmioty w grach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *