pultuszczak

Facebook
Chrzest Święty – dlaczego obecnie to duży wydatek?

2022-05-27 12:10:15

Praktycznie każdy rodzic nie wyobraża sobie organizacji sakramentu chrztu dla swojego malucha bez jednoczesnej organizacji przyjęcia, na które zaproszona zostanie najbliższa rodzina. Chrzest to bardzo ważny sakrament, głównie dla osób pochodzących z katolickiej rodziny. Zazwyczaj organizowany jest dość wcześnie, jak tylko mama wydobrzeje po porodzie. Jeśli chcemy zorganizować przyjęcie, mamy do wyboru swój własny dom rodzinny, albo restaurację. Z pewnością w tym dniu rodzice nie bardzo chcą się stresować jednoczesną organizacją przyjęcia, dlatego wybierają restaurację. Dlaczego więc chrzest jest obecnie tak dużym wydatkiem i czy można go jakoś zmniejszyć?

Chrzest dziecka – sakrament, który nie musi być rewią mody

Ubranka na chrzest MK Maryla są bardzo ważnym elementem, jednak warto pamiętać o tym, że sakrament ten nie jest wcale rewią mody. Dość rzadko zdarza się, że w jednej parafii, na tej samej mszy świętej odbywa się więcej chrzcin. Jeśli jednak nawet ma to miejsce, nie warto prześcigać się w kwestii tego, kogo dziecko jest ładniej, lepiej, bardziej elegancko ubrane. Przede wszystkim, w przypadku dzieci, ubranka muszą być komfortowe i wygodne. Powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości, najlepiej z odpowiednimi certyfikatami oraz atestami. Maluch nie zna się na modzie, dla niego najistotniejsze jest, aby było wygodnie. A rodzicom powinno zależeć głównie na tym, aby dziecko prezentowało się schludnie. Oczywiście, nie musisz stawiać na najtańsze stroje, ale nie muszą być też najdroższe. Istnieją obecnie ciekawe, zadbane wypożyczalnie, w których można zaopatrzyć się w ubranko na chrzest, głównie mając na uwadze to, że jest to stylizacja na jeden dzień w życiu.

Impreza z okazji chrzcin – czy musi odbyć się w restauracji?

Czy impreza z okazji chrzcin musi odbywać się w restauracji? Oczywiście, że nie. Jednak sporo osób decyduje się na taką formę, ponieważ woli zapłacić pieniądze i mieć wewnętrzny spokój, aniżeli organizować wszystko samodzielnie, a jeszcze w dniu chrztu dziecka zajmować się gotowaniem czy obsługiwaniem gości. Jest to kwestia wygody rodziców, którzy chcą ten czas spędzić z rodziną, gośćmi i dzieckiem, zamiast przejmować się potrawami, kawą, ciastami czy zimną płytą.

Na czym można zaoszczędzić?

Na pewno wiele osób, które w niedalekiej przyszłości planują chrzciny swojego dziecka, zastanawiają się, na czym mogą zaoszczędzić. Otóż najlepszym sposobem na zatrzymanie większej sumy pieniędzy kieszeni jest rezygnacja z restauracji lub okrojenie liczby gości. Przecież chrzest nie jest tak ogromną imprezą, jak wesele, dlatego śmiało można zaprosić jedynie dziadków oraz rodziców chrzestnych z rodzinami. W ten sposób, zamiast kilkudziesięciu gości, powitasz kilkanaście osób. Drugą opcją jest zorganizowanie poczęstunku w domu. Można poprosić do pomocy siostrę czy dalszą ciotkę, która chętnie zajmie się potrawami, a na wynajmie lokalu oraz przygotowaniu posiłków przez kucharzy na pewno oszczędzisz sporo pieniędzy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *