pultuszczak

Facebook


CHĘCI DO PRACY, WYTRWAŁOŚCI, MOTYWACJI!

2019-03-11 8:46:02

W SALI KONCERTOWEJ Domu Polonii, w miłej atmosferze, w obecności zawodników różnych dyscyplin sportowych, trenerów, sponsorów, rodziców sportowców, władz samorządowych odbyła się PUŁTUSKA GALA SPORTU 2019, XI edycja, DUŻE WYDARZENIE DLA PUŁTUSKIEGO SPORTU

– Witamy państwa bardzo serdecznie na Pułtuskiej Gali Sportu, którą rozpoczęliśmy występem artystycznym w wykonaniu młodzieży z PSP 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej – powitał zebranych Mateusz Miłoszewski, szef MOSiR, który wraz z Martą Tyszkiewicz – Wymysłowską poprowadził uroczystość. M. Tyszkiewicz – Wymysłowska: – Spotykamy się, aby dokonać podsumowania pułtuskich osiągnięć sportowych ubiegłego roku. Wzorem lat ubiegłych dokonamy uroczystego wręczenia stypendiów sportowych, przyznanych na 2019 rok. Uhonorujemy zdobywców w kategoriach: najlepszy wynik sportowy roku, odkrycie roku, trener roku, a także wręczymy nagrodę specjalną BURMISTRZA MIASTA PUŁTUSK. M. Miłoszewski: – Witamy organizatorów tegorocznej GALI: radnych RM z przewodniczącym , panem Ireneuszem Purgaczem , burmistrza, pana Wojciecha Gregorczyka, pana Tomasza Sobieckiego, zastępcę burmistrza, członków pułtuskiej Rady Sportu, dyrektora Michała Kisiela, gospodarza obiektu, dzięki któremu możemy się tu spotkać. M. Tyszkiewicz – Wymysłowska: – Witamy zawodników, sportowców i ich rodziców, prezesów i zarządy pułtuskich klubów sportowych, trenerów, dyrektorów oraz nauczycieli wychowania fizycznego, sponsorów, którzy wspierają pułtuski sport, sympatyków sportowych. Dyrektor Miłoszewski: – We współczesnym sporcie nie ma sukcesów bez pieniędzy. Wsparcie samorządu gminy jest znaczące, ale to jeszcze za mało, by można było liczyć na dobre wyniki sportowe poszczególnych klubów i sekcji sportowych. – Potrzebni więc są życzliwi i hojni przedsiębiorcy, zaangażowani ludzie dobrej woli i wielkiego serca, pasjonaci i przyjaciele sportu – dodała prowadząca i przeszła do wyliczania nazwisk sponsorów. To długa lista – 43 nazwiska, nagrodzona brawami.
W roku 2019, 29 sportowców (łączna kwota 120 tys. zł – dotychczas najwyższa) będzie korzystało ze stypendium, „za osiągniecie wysokich wyników we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym”. Symbolicznego wręczenia stypendiów dokonał burmistrz Gregorczyk. Stypendyści to ci, którzy trenują w: Miejskim Klubie Sportowym NAREW, Młodzieżowym Klubie Sportowym, Klubie Sportowym SEMIRAMIDA, Młodzieżowym Klubie Sportów Walki KAN, Uczniowskim Klubie Sportowym POSEJDON, Miejskim Ludowym Klubie Sportowym NADNARWIANKA, Uczniowskim Klubie Sportowym MŁODE ORŁY.
Nagrody indywidualne? Sportowe odkrycie roku 2018 – Mateusz Stępniewski. Trener roku – Andrzej Krawczak i Cezary Rzepnicki. Najlepszy wynik sportowy roku (nagroda ministra Henryka Kowalczyka) – Paweł Szmeja.
Po emocjach nastąpiły prezentacje: bogatych wydarzeń sportowych ubiegłego roku oraz niemałej bazy sportowej gminy. PO prezentacji czas na nagrodę specjalną burmistrza. „Otrzymywały ją osoby, które w sposób szczególny przyczyniały się do promocji pułtuskiego sportu na arenie krajowej, a nawet międzynarodowej”. Tym razem otrzymała ją drużyna FUKS BRIX Pułtusk (20 zawodniczek) – funkcjonująca do 2016 roku. Twórcą tej pierwszej kobiecej drużyny w Pułtusku jest przedsiębiorca Jan Kaczmarczyk. Podczas GALI statuetkę wręczył dziewczętom burmistrz Wojciech Gregorczyk.
Czas GALI to również moment na podziękowanie Łukaszowi Pieńkosowi – byłemu już prezesowi MLKS NADNARWIANKA PUŁTUSK – za sześcioletnie prezesowanie. Obecny prezes, Paweł Komorowski: – Chciałem podziękować panu prezesowi za wiele lat owocnej pracy, zaangażowania, trudu i poświęcenia czasu na rzecz rozwoju naszego KLUBU i naszych sukcesów sportowych. Odchodzący prezes: – Nowemu prezesowi życzę sukcesów i jak najszybszego awansu do trzeciej ligi.
W. Gregorczyk zwrócił się do stypendystów: – Myślę, że macie wszystko. Macie wspaniałe obiekty, pomoc najbliższych, trenerów i opiekunów. Potrzeba wam jeszcze jednej rzeczy – chęci do pracy, wytrwałości, motywacji, aby w roku 2019 odnieść jak najwięcej sukcesów sportowych.
Chwila z jednym z trenerów roku… Andrzej Krawczak przybył na GALĘ z Zuzią Kamińską, brązową medalistką skoku w dal MISTRZOSTW POLSKI MŁODZIKÓW i JUNIORÓW. – Jej rekord życiowy to 5. 5O, w Katowicach, w lipcu. Zuzia trenuje w MKS Pułtusk, a nasze bazy? Dwie – w LO i PSP 4, no i lasy, nasze zatorskie lasy, gdzie biegamy. Muszę wspomnieć i lasy pniewskie, bo dziewczyny są z Pniewa – mówi trener Krawczak. Mama sportsmenki: – Zuzia trochę wiąże swoją przyszłość ze sportem, ale na razie nacisk jest na naukę. Trenuje z pasją, ma dobrego trenera, który ją zachęcą do wysiłku, motywuje do sportu, ale też do nauki. Zuzia: – Czego oczekuję w tym roku? Fajnie by było, jakbym była w pierwszej ósemce na MISTRZOSTWACH POLSKI. Szanse są. – Trener: – To jest juniorka pierwszoroczna, w drugim roku będziemy celowali w medal i w złamanie sześciu metrów. To jest w zasięgu możliwości Zuzi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *