pultuszczak
Chcieli w Internecie kupić telefon – zostali oszukani

2023-09-06 4:54:13

Łącznie blisko 1500 złotych stracili mieszkańcy naszego powiatu, którzy za pośrednictwem Internetu postanowili zakupić telefony komórkowe. Bądźmy bardzo ostrożni podczas dokonywania tego rodzaju transakcji.

We wtorek, do Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące oszustw internetowych. Sprawy były do siebie bardzo podobne. W obydwu przypadkach mieszkańcy naszego powiatu chcieli dokonać zakupu telefonu komórkowego i pomimo zapłaty nie otrzymali towaru, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Sprawą zajmują się teraz policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą pułtuskiej komendy.

Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożność i rozsądek przy zakupach na portalach aukcyjnych. Należy pamiętać, że tzw. okazje często kończą się utratą pieniędzy. Nasze bezpieczeństwo podniesie także forma płatności.

Płatność za pobraniem zmniejszy ryzyko utraty pieniędzy. Należy zwrócić także uwagę na sprzedających, którzy nie podają numeru telefonu. Tym bardziej jeżeli sprzedający oczekuje zaliczki. Często właśnie wpłata zaliczki kończy kontakt ze sprzedającym.

Dlatego prosimy po raz kolejny – robiąc zakupy lub sprzedając jakiś produkt przez Internet zachowujmy szczególną ostrożność.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *