pultuszczak

Facebook
Chcieli ukraść chipsy i napój

2022-05-20 10:01:16

Oko sklepowych monitoringów często wyłapuje sprawców kradzieży. Kilka dni temu przekonali się o tym trzej nastolatkowie, którzy zostali ujęci przez sklepową ochronę

Zapisy z kamer pokazały, że chłopcy wspólnie odwiedzili sklep na terenie Pułtuska, wybrane produkty zapakowali do plecaka, po czym nie płacąc pospiesznie wychodzili na zewnątrz. Najwyraźniej nie spodziewali się, że próby ukrycia rzeczy są obserwowane na sklepowym monitoringu. Czujny pracownik ochrony zatrzymał nastolatków, doprowadziło to do interwencji Policji. Dwóch 11-latków i 12-latek, z uwagi na wiek zostali przywiezieni do Komendy, skąd odebrali ich rodzice. Sprawa zostanie przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Pułtusku.

Dzieci często nie zdają sobie sprawy, że ich drobne przewinienia mogą być dostrzeżone i nieść za sobą przykre następstwa. Jedna nieodpowiedzialna decyzja czy chwilowy impuls może skutkować przykrymi konsekwencjami, bo każda ujawniona przez pracowników sklepu kradzież jest zgłaszana policjantom.

Apelujemy do rodziców aby zwracali uwagę na to, gdzie i jak bawią się ich dzieci, czym zajmują się po zakończonych lekcjach w szkole. Warto porozmawiać o poszanowaniu czyjejś własności by uniknąć możliwych konsekwencji prawnych.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *