pultuszczak

Facebook

CHCIAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

2017-11-15 12:09:07

39 – latek kierował pojazdem mając blisko dwa promile alkoholu we krwi. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności, chciał przekupić policjantów wręczając im łapówkę

Do przestępstwa doszło 12 listopada w Pokrzywnicy. Policjanci Wydziału Prewencji, zatrzymali kierującego osobowym Renault. 39-latek, w trakcie badania na trzeźwość przyznał się, że wypił kilka piw i namawiał funkcjonariuszy by odstąpili od badania. Po czym wyjął z saszetki 10 banknotów o nominale 100 zł każdy i położył je na siedzeniu radiowozu. Policjanci poinformowali mężczyznę, że właśnie popełnił przestępstwo. Badanie trzeźwości wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Pieniądze zostały zabezpieczone a 39- latek i jego prawo jazdy zatrzymane. Pojazd, którym kierował trafił na strzeżony parking. W trakcie przeszukania, w różnego rodzaju schowkach, znaleziono 1620 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Na czas trwania postępowania zostały one zabezpieczone w Komendzie. Mieszkaniec pow. pułtuskiego został wczoraj doprowadzony do prokuratury i przesłuchany. Przyznał się do zarzucanych czynów, stanie przed Sądem.
Na chwilę obecną szacowane są straty jakie poniósł Skarb Państwa. Za posiadane nielegalne wyroby tytoniowe grozi wysoka kara finansowa.
Za wręczenie korzyści majątkowej w celu dostąpienia od wykonania czynności służbowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…