pultuszczak

Facebook
CHCEMY, ŻEBY TO ŚWIĘTO BYŁO WYJĄTKOWE

2022-10-18 5:20:14

Ulica Krajewskiego była i jest. Mieszczą się przy niej przedszkola i żłobek. W ubiegły czwartek stała się miejscem zawłaszczonym przez dzieci i mieszkańców. Co było tego powodem? Ulica – nowo wyremontowana

– Bardzo bardzo się cieszymy, że jest was tak dużo, że jest wesoło i barwnie, a będzie jeszcze smacznie i jeszcze przyjemniej. Chcemy, żeby to święto naszej ulicy – nowo wyremontowanej – było wyjątkowe. Chcemy pięknie podziękować za tę drogę – powiedziała dyr. Lidia Sadowska, witając burmistrza Wojciech Gregorczyka, przewodniczącego RM Ireneusza Purgacza, Jana Kaczmarczyka – wykonawcę przedsięwzięcia i Pawła Goca z firmy brukarskiej w Nasierowie Dolnym.Burmistrz Gregorczyk, zapowiedziany popisem werblistów ze Szkoły Muzycznej YAMAHA: – Bardzo się cieszę, że dzisiaj w takim nietypowym otwarciu ulicy możemy wziąć udział. Dziękuję paniom dyrektorkom. I bardzo proszę wszystkie mamy i tatusiów, żeby zwracali uwagę, że na odcinku od piekarni pana Krawczyka do żłobka, ulica będzie jednokierunkowa po to, żebyście państwo po prawej stronie bezpiecznie mogli zatrzymać samochody i odprowadzić swoje pociechy zarówno do żłobka jak i do przedszkola. Pozostaje mi życzyć wszystkim użytkownikom tej ulicy bezpiecznego użytkowania i jak najdłuższej trwałości, a mam nadzieję, że dzięki solidnej pracy firm pana Goca i pana Kaczmarczyka będzie ona służyła przez kolejne lata.

Organizatorki tego ciekawego festynu złożyły podziękowania Agacie i Dominikowi Pastewkom (inicjatorzy projektu DZIECI Z BRAMY) – wykonawcom informacji o patronie ulicy, prezesowi Międzyzakładowej Spółdzielni Lokatorsko-Własnościowej Cezaremu Karaskiewiczowi, Marcie Żebrowskiej – agent PZU, właścicielowi sklepu GAWEŁEK Stanisławowi Grzywaczowi, Janowi Radeckiemu – WAL GLOB, Andrzejowi Krawczykowi – piekarnia, Martynie i Markowi Karwańskim – SM YAMAHA. Dzięki wyżej wymienionym dzieci mogły uczestniczyć w pikniku pełnym wszelkich atrakcji.

Dyr. PM nr 4, Lidia Sadowska: – Tak się zastanawiałyśmy, z dyrektorką ŻŁOBKA Kasią Kalińską – Lange, jak wejść w to przedsięwzięcie, żeby było przyjemnie, radośnie i słodko, i smacznie; pomysłów było dużo… Dołączyło Niepubliczne Katolickie Przedszkole ŚWIĘTEJ RODZINY, też SM YAMAHA, firma WAL GLOB oraz inni, no i jest wesoło, fajnie, dzieci występują, cieszą się.

Katarzyna Kalińska- Lange: – Przy ulicy Krajewskiego są trzy placówki – dwa przedszkola i żłobek. Chciałyśmy z paniami dyrektorkami podziękować za tę wyremontowaną ulicę. Nie chciałyśmy wstęgi przecinać, chciałyśmy, żeby dzieci wyszły z budynków i uczestniczyły w fajnej imprezie. Też jestem mieszkanką tej ulicy i też długo na nią czekałam, więc jest radość.

Jest również wstępny pomysł, żeby cyklicznie obchodzić święto ulicy Krajewskiego. Wnosząc po czwartkowej imprezie, ucieszy to przedszkolaków, żłobkowiczów i ich rodziców.

Kazimierz Dzierżanowski, tekst i fot.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *