pultuszczak

Facebook


„Bus-Prędkość” – policyjna akcja

2016-09-15 10:27:14

Pod tym kryptonimem w najbliższy piątek, 16 września oraz czwartek 22 września policjanci z Pułtuska przeprowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W związku z występującymi coraz częściej zdarzeniami z udziałem pojazdów przewożących dużą liczbę pasażerów policja podjęła działania zmierzające do ograniczenia tego zjawiska. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na kierowców nie przestrzegających przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości.

Na drogach powiatu pułtuskiego, w piątek 16 września oraz 22 września zostanie przeprowadzona akcja „Bus-Prędkość”. Policyjne działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym a w szczególności wyegzekwowanie przestrzegania przepisów przez kierowców pojazdów przewożących pasażerów.
Nieuczciwa konkurencja, pogoń za zyskiem oraz lekceważenie podstawowych zasad i norm społecznych, przyczynia się niejednokrotnie do zacierania granic rozsądku przez osoby zajmujące się działalnością gospodarczą w zakresie wykonywania przewozu osób. Dlatego też policjanci szczególnie tych kierowców będą mieli na uwadze. Kierujący „busami” będą sprawdzani czy nie przekraczają czasu prowadzenia pojazdu oraz czy liczba przewożonych osób nie przekracza liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym. Policjanci kontrolować również będą: prędkość jazdy, nieprawidłowe wyprzedanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. Niestety te „grzechy” kierowców są głównymi przyczynami wypadków drogowych.

sierż.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *