pultuszczak
Burza narobiła szkód

2023-08-23 12:07:57
Strażacy z Pułtuska i Obrytego musieli interweniować z samego rana.
Gwałtowne burze, często połączone z gradem, silnym wiatrem i ulewami nawiedzają nas coraz częściej. Gwałtowne zjawiska pogodowe powodują liczne szkody w uprawach rolnych, niszczą budynki, zagrażają również bezpieczeństwu ludzi. Ostatnio od uderzenia pioruna zajęła się bela słomy leżąca na rżysku, co powodowało ogromne niebezpieczeństwo rozszerzenia się pożaru. Ucierpiały również budynki gospodarcze. W kronice strażackiej KP PSP z 19 sierpnia czytamy:

Jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) ugasił pożar beli słomy na polu w miejscowości Gostkowo, gmina Obryte. Bela słomy zapaliła się od uderzenia pioruna.

Dwa zastępy z JRG (5 ratowników) zostały zadysponowane do uszkodzonej stodoły i dachu budynku inwentarskiego w wyniku przejścia burzy z silnym wiatrem, w miejscowości Sokołowo Włościańskie, gmina Obryte. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Dwa zastępy z JRG (5 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (4 ratowników) zostały zadysponowane do uszkodzonej obory i budynku gospodarczego w wyniku przejścia burzy z silnym wiatrem, w miejscowości Sokołowo Włościańskie gmina Obryte. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Z kolei OSP w Obrytem przekazuje na temat następującą informację:

19.08.2023r. godz. 05.01 udajemy się zastępem 619M29 do pożaru beli słomy w miejscowości Gostkowo. Gdy dotarliśmy na miejsce zdarzenia bela znajdowała się cała w ogniu, przy pomocy szybkiego natarcia pożar został ugaszony. Na koniec działań pogorzelisko zostało dokładnie sprawdzone i przelane wodą. Dzięki szybkiej interwencji udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia. Pożar powstał najprawdopodobniej od uderzenia pioruna.19.08.2023r. Godz. 06.52 wyjeżdżamy alarmowo zastępem 619M29 do miejscowości Sokołowo Włościańskie, gdzie w wyniku silnego wiatru zostały uszkodzone dwa budynki gospodarcze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy jeden powalony budynek gospodarczy, a w drugim zostało zerwane poszycie dachowe. Działania nasze miale na celu zabezpieczenie budynku plandekami.W akcji brały udział zastępy:2 JRG PUŁTUSK,1 OSP OBRYTE.

red. zdjęcia fb OSP w Obrytem

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *