pultuszczak

Facebook


Budujemy nowy dom

2018-10-10 2:34:52

W ubiegłą sobotę wbito w ziemię symboliczne łopaty pod budowę trzypiętrowego domu dla 48 rodzin. Działka, uzbrojona, usytuowana jest przy Jana Pawła II 19A. Dom, dla TBS, wybuduje pułtuska firma PHU BUDOMUR. Jego koszt to nieco ponad 7,1 miliona złotych, czas budowy – 14 miesięcy

Prezes TBS Krzysztof Milewski: – Ważna rzecz się wydarzyła – będziemy budować budynek przy naprawdę bardzo przyzwoitych standardach. Wykonawca to firma pułtuska BUDOMUR, która wygrała przetarg z dobrą ceną. Myślę, że opłata za lokale będzie przyzwoita, uczciwa, no i jakość! Trochę walki było, żeby zrealizować to zamierzenie. Tu podziękowania dla pani burmistrz i radnego Ireneusza Purgacza, który pilnował sprawy z dużą determinacją.
Czym żyje obecnie TBS? – Przygotowujemy plany pracy na rok następny, chodzi o remonty. To nie jest łatwy temat… Nie, jeszcze nie wiem, który z budynków pójdzie do remontu jako pierwszy. Powiem tylko, że mamy zaległości z bezpieczeństwem mieszkańców, mamy dużo lokali, które są ogrzewane piecami. Będziemy się starali zmienić źródła energii, elewacje… To nie będzie łatwe zadanie, ale będziemy się starali podnieść standard życia pułtuszczan – powiedział TYGODNIKOWI prezes Milewski.
– Dom powstaje dzięki przychylności samorządu, całej RADY i ostatniej uchwały wyrażającej zgodę na zwiększenie środków finansowych. Problem z tą inwestycją był taki, że 4 lata za późno przystąpiliśmy do jej finalizowania. Kosztorys, jaki był, był kosztorysem obejmującej ceny sprzed czterech lat, więc stosunkowo niskie. Nie było więc możliwości za tę pierwotną kwotę rozpocząć budowy. Ot, dylemat – zwiększymy środki, będziemy budować, nie zwiększymy, cały wysiłek związany z kosztorysem, z planami – niestety – zostanie zniweczony. I praktycznie nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie możliwość wybudowania takiego budynku. Stąd rozsądna decyzja, żeby jednak podjąć to wyzwanie i stanąć do budowy – informuje TYGODNIK Ireneusz Purgacz, który kieruje „duże słowa uznania dla zarządu TBS-u, że w dość krótkim okresie potrafił doprowadzić do sfinalizowania rozpoczęcia inwestycji”.
Gra warta świeczki, bowiem w Pułtusku szereg osób oczekuje na mieszkania, stąd z zasiedleniem budynku przy Jana Pawła II 19A nie powinno być problemu – wciąż jest u nas głód mieszkaniowy. – Przed nami więc MIESZKANIA +, albo budownictwo TBS-owskie. Mamy tereny… I myślę, że to jedno z głównych wyzwań, jakie będzie stało przed nowym samorządem. I jeszcze, chodzi o to, żeby ustawodawca zmienił ustawę i żeby była możliwość wykupywania tych mieszkań. Wówczas, myślę, te mieszkania byłyby jeszcze bardziej atrakcyjne.

Zdjęcie: Na zdjęciu prezes TBS Krzysztof Milewski i szef BUDOMURU Zbigniew Kowalczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *