pultuszczak

Facebook


BRZEGI RZEKI, BULWAR SAPERÓW, ULICE GAJKOWICZA I MICKIEWICZA NAJBARDZIEJ OBLEGANE! POLICJANCI APELUJĄ O STOSOWANIE SIĘ DO ZALECEŃ

2020-04-09 10:10:17

Policjanci codziennie patrolują miejsca, w których często spotykają się ludzie i interweniują w momencie, gdy ktoś łamie zakaz zgromadzeń i lekceważy nowe zalecenia ministerstwa zdrowia

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Pułtuska i całego powiatu, funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone działania. Mundurowi proszą, aby w trudnym czasie epidemii zachować rozsądek i nie narażać się na niebezpieczeństwo.

Przypominamy, że cały czas obowiązuje zakaz wychodzenia z domu bez ważnej życiowej potrzeby. Wyjątkiem jest przemieszczanie się w niezbędnych sytuacjach, jak np. do pracy, sklepu, apteki czy lekarza.

Robiąc bilans ostatnich dni policjanci zauważyli, że najbardziej lubianym miejscem aktywności fizycznej i spacerów są brzegi Narwi, pułtuskie wały, ul. Gajkowicza i ul. Mickiewicza w kierunku działek. Apelujemy jednak o to, żeby te spacery były możliwie jak najkrótsze. Miejsca te będą objęte szczególnym nadzorem. Funkcjonariusze nie chcą straszyć mandatami. Liczą natomiast na zdrowy rozsądek mieszkańców Pułtuska. Przypominamy, że wszelkie długie wycieczki i spacery nie są wskazane i jeśli funkcjonariusze zauważą, że łamane są przepisy, na pewno będą wyciągali konsekwencje. Każda sytuacja będzie przez policjantów rozpatrywana indywidualnie.

To trudny czas dla nas wszystkich, prosimy zatem o rozsądne zachowanie. Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń – to nasze wspólne dobro!

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *