pultuszczak

Facebook
BRYTYJCZYCY DWAJ

2023-03-10 4:20:07

KOTY NASZYCH CZYTELNIKÓW

Jeden z nich to kot Tomasza Sobieckiego, znany naszym czytelnikom jako KOT WIELOZADANIOWY. Dziś o nim niedużo, jedynie to, że – jak podał jego pan, u którego ma się jak w raju – rozmyśla o tym, czy ciotka Meghan, amerykańska żona księcia Harry`ego, będzie na koronacji teścia, Karola III, czy nie.Dziś bohaterem naszej kociej rubryczki jest TOMCIO PALUCH, BRYTYJCZYK DŁUGOWŁOSY. Jego właścicielką jest pułtuszczanka, Luiza Kamińska.

Kotek Tomcio jest piękny i ma przyjazny charakter. Urodził się 12 lutego 2022 roku, ale pani Luiza poznała go, pamięta ten dzień doskonale, 19 marca, w sobotę. Był maleńki, wielkości stopy, mieścił się w bucie o rozmiarze 39. Ze względu na swój rozmiar został nazwany Tomcio Paluch. Kiedy będzie starszy i większy, pomyślała kocia mama, odejmie mu się z imienia drugi człon i zostanie jedynie Tomcio. Dziś kotek reaguje na dwie formy swojego imienia – na Tomcia i Tomka. TOMEK pada wówczas, kiedy czworonoga trzeba przywołać do porządku, kiedy to wchodzi w zakazane czynności i sytuacje.

Gdyby Tomcio mieszkał na wsi, zapewne miałby pseudonim POWSINOGA. Ale Tomcio mieszka w Warszawie, w bloku i nadzwyczaj kocha wędrówki po korytarzu oraz odwiedziny u sąsiadów, których jest ulubieńcem. Niech tylko zauważy, że jego pani nie domknęła drzwi, już jest poza swoim mieszkaniem. Potem miauczy po drzwiami sąsiadki, a ta z radością wpuszcza go do siebie.

Tomcio-Tomek rozkochał w sobie wszystkich – rodzinę i – jako się rzekło – sąsiadów. Tata pani Luziy, Edward, powiedział niedawno: – Nie wiedziałem, że tak można pokochać zwierzę.

Czytelnicy, chcecie zaprezentować swoje kotki na naszych łamach? Zapraszamy. Przysyłajcie nam fotki czworonogów, też krótki opis ulubieńców na adres graza@atessa.pl

GMD

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *