pultuszczak
BRAWO TRAMP!

2021-10-21 11:01:57

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią drużyna TRAMP reprezentująca Komendę Powiatową Policji w Pułtusku wystartowała w XXVIII Ogólnopolskim Rajdzie Górskim Służb Mundurowych Resortu Spraw Wewnętrznych

– Tym razem chodziliśmy po Sudetach Środkowych w okolicy Nowej Rudy. Nasza drużyna startuje w RAJDZIE już od 20 lat. Czuliśmy się w obowiązku, aby po przerwie pandemicznej wyjść na szlak i pomóc organizatorom wrócić jakby do normalności – mówi Ryszard Myszor. – Niestety, wystąpiło tylko 12 drużyn, mówię tylko, bo w ostatnim RAJDZIE wygraliśmy ze wszystkim… 35 drużynami. Jasne, że podczas XXVIII RAJDU staraliśmy się dobrze reprezentować naszą jednostkę, miasto i powiat. I co z tego wynikło? Udało nam się zająć 2 miejsce!

A grupę stanowili znani w Pułtusku ludzie, panie i panowie. – Na zdjęciu grupowym na zakończeniu rajdu stoją od lewej: Rysiek Dudzic, Grzesiek Pawelczyk, sędzia główny rajdu, Bożenka Kaczmarczyk, ja, czyli Rysiek Myszor, Ewa Mieszkowska, Kasia Szczerba, Tomek Groszkowski i komandor rajdu. Na zdjęciu nie ma Tadka Wielechowskiego, Jacka Kalinowskiego i Marka Burawskiego, który musieli wrócić do domu przed uroczystym zakończeniem rajdu – wylicza Ryszard Myszor.

Pytam Ryszarda o przygotowania do RAJDU. – Przygotowań w zasadzie nie było, bo wszyscy którzy jadą, są w jakiś sposób aktywni. Większość uwielbia góry i korzysta z każdej okazji, żeby jechać. No może logistycznie się przygotowujemy, organizacyjnie. Osoba startująca w konkursie wiedzy o terenie, musi trochę poszerzyć swoje wiadomości np. z historii terenu, kultury, znanych ludzi. A gdzie stacjonowaliśmy? W Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie, na pograniczu Gór Sowich, Stołowych i Bardzkich w Sudetach Środkowych.

Rajd trwał od środy do soboty, trzy dni, czyli środa, czwartek i piątek aktywne chodzenie i zdobywanie punktów. Oprócz tras pieszych były następujące konkursy: strzelanie z broni krótkiej, strzelanie z broni długiej, piosenka turystyczna, wiedza o terenie. Niestety, w żadnym konkursie nie zwyciężyliśmy, ale suma punktów dała nam drugie miejsce. Można było załapać punkty ujemne, np. za ominięcie punktu kontrolnego, brak wyposażenia, np. apteczki pierwszej pomocy, brak proporczyka drużynowego, który u nas tradycyjnie nosi przy plecaku najmłodszy stażem uczestnik, w tym roku Kasia Szczerba. Dodam, że w RAJDZIE biorą udział drużyny w jakiś sposób związane z MSW, tzn. z POLICJI, STRAŻY GRANICZNEJ, oraz emeryci z naszej firmy – objaśnia Ryszard.

No i na koniec szczegółowe podsumowanie RAJDU. Wygrała FREGATA z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Drugie miejsce zajęła grupa pułtuska TRAMP, trzecie SIERADZKI SZWENDACZEK z Sieradza. Ponadto na RAJDY stawiają się w pełnej gotowości takie drużyny jak GRYFICI ze SG ze Szczecina, BIELUCHY z Chełma, DE-PTAKI z Gdańska, MILA z Ostrowa Wielkopolskiego, drużyna z Ciechanowa, Białegostoku, Sopotu, Pszczyny i wielu innych zespołów z różnych miejsc w Polsce.

Jakieś ciekawostki? Owszem: – Nasza drużyna – mówi Ryszard Myszor – ufundowała przechodnią statuetkę dla drużyny, która zwyciężyła w konkursie piosenki turystycznej. Ponieważ tekst piosenki (na wybraną przez drużynę, ogólnie znaną melodię) ma nawiązywać do wydarzeń na RAJDZIE i przeważnie ją żartobliwie komentować, nie da się go wcześniej przygotować. Robimy to na RAJDZIE. Daliśmy statuetkę razem z Grześkiem Pawelczykiem przedstawicielowi drużyny DE-PTAKI z Gdańska, która wygrała piosenkę.
Zdjęcia zespołu TRAMP Grażyna Maria Dzierżanowska

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *