pultuszczak
BOISKO SPRAWUJE SIĘ DOSKONALE

2023-09-12 2:20:16

W ZSCKR w Golądkowie otwarto boisko szkolne. Już na pierwszy rzut oka prezentuje się imponująco. – To wyjątkowe zdarzenie dla nas, dla całej społeczności szkolnej i nie może się odbyć bez udziału świadków, ważnych gości naszej uroczystości. Wyrażam ogromną wdzięczność za obecność i cieszę się bardzo, że możemy dokonać tego ważnego aktu i oficjalnie wkroczyć na boisko – powiedziała na wstępie swojego wystąpienia dyr. Ewa Leszczyńska.
Boisko, jak zaznaczyła dyrektor, było już testowane, sprawuje się doskonale i młodzież wykonywała na nim rozmaite zadania. Sprawdza się.

Ewa Leszczyńska: – Potrzebne nam było to boisko – mieliśmy mniejsze, ale ono nie spełniało swojej roli. Potrzebne było większe, nawet z takiego powodu, że każdego roku jest nas w szkole CKR coraz więcej.

W 2021 r. organ prowadzący – MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI – odpowiedziało przychylnie na prośbę szkoły w sprawie wybudowania boiska. I tak szkoła weszła w inwestycję pod nazwą Rozbudowa boiska wielofunkcyjnego. W pierwszym etapie przedsięwzięcia były pewne trudności. Budowa rozdzielona była na dwa etapy. W pierwszym szkoła otrzymała najpierw 500 tys., potem z własnych pieniędzy przeznaczonych na bieżące funkcjonowanie, zaoszczędziła 300 tys., następnie placówka otrzymała kolejne 500 tys. i tak przystąpiono do przetargu. Nie udał się. – 2021 rok zakończył się brakiem sukcesu – podała dyr. Leszczyńska. – Musieliśmy zrezygnować, z wielkim żalem. Wykonaliśmy tylko dokumentację, a 100 tys. przeznaczyliśmy w taki depozyt – środki niewygasające. Znaczyło to, że one są, ale będą do odzyskania dopiero w następnym roku szkolnym, budżetowym. W 2022 r. odzyskaliśmy pieniądze, te 100 tys., dostaliśmy kolejne pieniądze i znowu przystąpiliśmy do przetargu. Udało się wyłonić wykonawcę i dodam, że znowu ze środków budżetowych udało się zaoszczędzić 261 tys. własnych pieniędzy, co świadczy o tym, jak bardzo zależało nam na powstaniu nowego boiska.

Mieliśmy ogromne wsparcie MRiRW i ministra, pana Henryka Kowalczyka. Podkreślam bardzo mocno osobiste zaangażowanie pana ministra i zrozumienie naszej potrzeby, jak i stanowisko pani dyrektor Anny Radeckiej w tej sprawie.

Wykonawca obiektu, firma Eversport sp. z o.o. z Warszawy, stanęła na wysokości zadania.

– Świetny partner do współpracy, bardzo zaangażowany – wspomniała dyrektor szkoły. – I tak mamy salę gimnastyczną, świetne zaplecze do wykonywania ćwiczeń i boisko, które będzie służyło nam wszystkim, które będzie przywoływać tu młodzież, powodować, że będziemy odnosić sukcesy.

Przecięciu wstęgi towarzyszyły oklaski licznie zebranych uczniów, nauczycieli i gości. – Niech to boisko będzie miejscem, do którego będziecie chcieli przychodzić – usłyszano.

W podziękowaniu za zaangażowanie w sprawę szkolnego boiska wielofunkcyjnego pucharami zostali obdarowani: premier Henryk Kowalczyk, dyrektor Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w MRiRW Anna Radecka, projektant boiska Rafał Moniak, Daniel Sajewicz – kierownik budowy. Specjalne podziękowania dyrektor przekazała kierownikowi Krzysztofowi Wróblewskiemu i głównej księgowej Katarzynie Gockiej oraz zespołowi księgowości.

Koszt boiska? 3 mln 178 tys. 820 zł i 61 gr.

Premier Kowalczyk: – Bardzo się cieszę, że po pokonaniu wielu trudności, o których już opowiadała pani dyrektor, udało się osiągnąć cel. Mamy piękne boisko wielofunkcyjne, boisko do koszykówki, do piłki nożnej, ręcznej, można tu grać w siatkówkę, w tenisa, ale też jest bieżnia. Wszystko to zapewne będzie skłaniać uczniów do uprawiania sportu, nauczycielom będzie dawało to boisko zapał do pracy. Myślę, że zajęcia wychowania fizycznego będą najbardziej ulubionymi zajęciami w szkole. Być może dzięki temu boisku i tym warunkom w tym roku szkolnym było więcej chętnych do szkoły niż miejsc, co nie jest oczywistością w szkołach rolniczych. Gratuluję pani dyrektor takiego naboru. Gratuluję nauczycielom i uczniom.

Dyrektor Anna Radecka odczytała fragment listu ministra Roberta Telusa skierowany na ręce szefowej ZS CKR, a odwołującego się – w szczególności – do uczniów.

O nowoczesności w szkole mówiły: Maria Korbal – prezes Oddziału Powiatowego ZNP i Jolanta Siejbik – przewodnicząca pułtuskich struktur oświatowych SOLIDARNOŚĆ.

Kazimierz Dzierżanowski, tekst i fot.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *