pultuszczak

Facebook


Boby wiarygodną szkołą!

2016-02-25 9:54:16

W ostatnich numerach informowaliśmy o spotkaniu władz miasta z rodzicami i nauczycielami uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bobach, którzy nie chcą żadnych zmian w jej funkcjonowaniu

Przeraziły ich pogłoski o zamiarze likwidacji placówki, nie zgadzają się również na jej wygaszanie czy przekształcenie w filię ZS nr 4 w Pułtusku

Nasze artykuły na temat przyszłości podpułtuskiej podstawówki wywołały prawdziwą dyskusję na tygodnikowych profilach internetowych i zdania były podzielone. Jedni podkreślali zalety nauczania w małych szkołach, dobre warunki panujące w Bobach, inni twierdzili że za indywidualne nauczanie rodzice powinni płacić, bo gminy nie stać na utrzymywanie tak drogich placówek z małą ilością uczniów.

Jakby na przekór tym ostatnim, pragniemy poinformować, że Publiczna Szkoła Podstawowa w Bobach została wyróżniona w Ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła i tym samym dołączyła do Rankingu najlepszych szkół w całym powiecie.
Wyróżnienie to, szkoła otrzymała ze względu na osiągnięcie wysokich standardów edukacyjnych, ciekawą bazę oraz zapewnianie dzieciom bezpieczeństwa w szkole. Podstawowym kryterium było uzyskanie przez szkołę wysokiego miejsca wśród wszystkich Szkół Podstawowych w całym powiecie, w oparciu o wyniki podsumowujące sprawdzian szóstoklasistów, opracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Program Wiarygodna Szkoła ma na celu wyróżnić najlepsze szkoły w całej Polsce, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania, osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *